UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Bezpieczeństwo społeczności lokalnych – doświadczenia, opinie, wnioski”

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych – doświadczenia, opinie, wnioski”

Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku – filia Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na konferencję poświęconą bezpieczeństwu społeczności lokalnych. Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia o godz. 9:45 w gmachu uczelni w Pułtusku.

Dobrą tradycją AFiB Vistula jest organizowanie konferencji naukowych, debat i paneli dyskusyjnych na najbardziej aktualne tematy. Te spotkania mają charakter inspiracji do szerszych rozważań i zgłębiania wiedzy, co pozwala na lepsze rozumienie zjawisk, zdarzeń i sytuacji zachodzących w naszym bliższym i dalszym otoczeniu, które oddziaływają na bezpieczeństwo publiczne. Taki cel przyświeca również debacie pod nazwą „Bezpieczeństwo społeczności lokalnych – doświadczenia, opinie, wnioski”. W jej trakcie przybliżona zostanie rola i znaczenie Ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, projekt Ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej. Uczestnicy dyskusji przyjrzą się także współczesnym zagrożeniom z punktu widzenia naszych interesów politycznych i wojskowych oraz z perspektywy NATO.

W debacie wezmą udział:

  • gen. broni Waldemar SKRZYPCZAK, były Dowódca Wojsk Lądowych;
  • gen. bryg. Zenon POZNAŃSKI, były zastępca Szefa Obrony Cywilnej Kraju w MON i MSWIA;
  • gen. bryg. Marek DUKACZEWSKI, były zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy kancelarii Prezydenta RP, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych, wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula;
  • dr Jarosław CYMERSKI, pułkownik Służby Ochrony Państwa, wykładowca Akademii
    im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku – Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula;
  • dr Robert DYNAK, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pułtusku.

Moderatorem debaty będzie gen. bryg. dr Bogusław Bębenek, były szef Zarządu Inżynierii Wojskowej, dyrektor Programu Kształcenia kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku – Filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Serdecznie zapraszamy!

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.