Polska, Europa, świat – diagnoza i prognoza stanu spraw. Spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim, Prezydentem RP 1995-2005

Jest uznawany za jednego z najbardziej szanowanych i popularnych polityków w Polsce. Uczestniczył w tworzeniu Konstytucji, a także przyczynił się do wejścia Polski do NATO i Unii Europejskiej. 22 maja Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995-2005 będzie gościem specjalnym Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Spotkanie pod hasłem Polska, Europa, świat – diagnoza i prognoza stanu spraw odbędzie się o godz.15:00, w Auli 2A.
Świat zmienia się na naszych oczach. Wojna w Ukrainie wstrząsnęła fundamentami europejskiego bezpieczeństwa. Prezydent Donald Trump wprowadza chaos na arenie międzynarodowej a globalne sojusze przechodzą głęboką redefinicję. Spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim odbędzie się w Uczelni Vistula właśnie w tym szczególnym momencie – w czasie historycznego zwrotu. Prezydent RP w latach 1995-2005 przedstawi swoją diagnozę obecnej sytuacji geopolitycznej oraz prognozy na przyszłość dla Polski, Europy i świata.
Będzie to wyjątkowe wydarzenie. Choć od końca prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego mija 20 lat, jego głos nadal liczy się w debacie publicznej. Prezydent, który wprowadził Polskę do NATO i UE, bacznie obserwuje, jak porządek świata, który pomagał budować, chwieje się w posadach. Jednocześnie dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, może z większym dystansem i refleksją analizować przemiany, jakie zachodzą zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.
Spotkanie z byłym prezydentem jest adresowane do członków Rady Społeczno-Biznesowej, prorektorów, kadry uczelni oraz studentów stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa. Wydarzenie jest doskonałą szansą na poszerzenie horyzontów, wymianę myśli i inspiracją do dalszego rozwoju. Wierzymy, że kontakt z wybitnymi osobowościami jest niezastąpionym elementem edukacji na najwyższym poziomie.
Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby spotkać się z człowiekiem, który przez lata kształtował polską politykę i poznać jego opinie.
Spotkanie odbędzie się w języku polskim.