UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Damian Szczepański

dr Damian Szczepański

E-mail: d.szczepanski@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Administracja

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2002 r. doktor nauk prawnych, rozprawa doktorska pt. „Zamówienia publiczne jako forma ochrony gospodarczych interesów państwa”. W latach 2000-2019 prowadził zajęcia na Wydziale Administracji Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Adwokat, od 2006 r. prowadzi w Warszawie indywidualną kancelarię adwokacką.

Prowadzi zajęcia dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego z prawa gospodarczego w latach 2010-2013 i 2015-2021 w Warszawie. Prowadzi szkolenia z zakresu zamówień publicznych.

Autor blisko 70 artykułów o tematyce prawnej i prawno-historycznej opublikowanych m.in. w prawniczych periodykach: “Studia Iuridica Lublinensia”, „Państwo i Prawo”, „Prokuratura i Prawo”, „Gazeta Sądowa”, „Palestra”, „Dziennik. Gazeta Prawna” i „Zamówienia Publiczne. Doradca”.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Zamówienia publiczne.
• Prawo gospodarcze.
• Prawo cywilne.
• Prawo karne.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.