Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Dariusz Faszcza

dr Dariusz Faszcza

dr Dariusz Faszcza
e-mail: d.faszcza@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Politologia; Bezpieczeństwo narodowe

Doktor nauk o polityce od 2007 r. Były żołnierz zawodowy WP. W latach 2010-2019 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. W działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu historii wojskowości polskiej i bułgarskiej XIX i XX w. oraz współczesnymi stosunkami międzynarodowymi. Od 2014 r. członek nadzwyczajny Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego, a od 2018 r. członek zwyczajny Stowarzyszenia Historyków Wojskowości. Zastępca redaktora naczelnego wydawnictwa seryjnego „Pomorze Militarne” oraz redaktor tematyczny w czasopiśmie naukowym „Atheneum”. Jest autorem ok. 50 publikacji naukowych.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • historia i kultura Bułgarii;
  • konflikty na Bałkanach na przełomie XIX i XX w.;
  • wojskowość II Rzeczypospolitej;
  • Armia Krajowa.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.