UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Małgorzata Gogolewska-Tośka

dr Małgorzata Gogolewska-Tośka

dr Małgorzata Gogolewska-Tośka
e-mail: m.gogolewska-toska@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Pedagogika; Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalność polityka oświatowa (Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych 2008); magister pedagogiki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej (Uniwersytet Warszawski, Wydział Pedagogiczny 2003 r.). Od 2013 r. prodziekan i dziekan Wydziału Pedagogicznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, kierownik Pracowni Edukacji Elementarnej, wieloletni nauczyciel I etapu kształcenia.

W działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu szkolnictwa w okresie przebudowy, ze szczególnym uwzględnieniem genezy i kierunków reform oświatowych wdrażanych po 1999 r. W ramach prowadzonych projektów badawczych opisuje kluczowe kompetencje zawodowe współczesnych nauczycieli, ukazując ich modelowe kierunki dążeń oraz kompetencje kluczowe w uczeniu się przez całe życie rozpatrywane przez pryzmat internacjonalizacji szkolnictwa wyższego oraz edukacji XXI wieku.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • prawo oświatowe;
  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna;
  • doradztwo edukacyjno-zawodowe;
  • dydaktyka matematyki.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.