Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Małgorzata Gogolewska-Tośka

dr Małgorzata Gogolewska-Tośka

dr Małgorzata Gogolewska-Tośka
e-mail: m.gogolewska-toska@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Pedagogika; Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalność polityka oświatowa (Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych 2008); magister pedagogiki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej (Uniwersytet Warszawski, Wydział Pedagogiczny 2003 r.). Od 2013 r. prodziekan i dziekan Wydziału Pedagogicznego Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, kierownik Pracowni Edukacji Elementarnej, wieloletni nauczyciel I etapu kształcenia.

W działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu szkolnictwa w okresie przebudowy, ze szczególnym uwzględnieniem genezy i kierunków reform oświatowych wdrażanych po 1999 r. W ramach prowadzonych projektów badawczych opisuje kluczowe kompetencje zawodowe współczesnych nauczycieli, ukazując ich modelowe kierunki dążeń oraz kompetencje kluczowe w uczeniu się przez całe życie rozpatrywane przez pryzmat internacjonalizacji szkolnictwa wyższego oraz edukacji XXI wieku.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • prawo oświatowe;
  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna;
  • doradztwo edukacyjno-zawodowe;
  • dydaktyka matematyki.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.