UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Roman Biskupski

dr Roman Biskupski

E-mail: r.biskupski@vistula.edu.pl
Wydział: Administracji
Kierunek kształcenia: Administracja

Dr nauk humanistycznych, podyplomowe studia w Polskiej Akademii Nauk z zakresu Europejskiego Prawa Samorządowego. W latach 1991–98 dyrektor delegatury INTER-VIS w Kijowie. W latach  2002-2006 dyrektor Zakładu Komunalnego w Legionowie i przewodniczący Rady Powiatu Legionowskiego. Aktualnie prezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym NADZIEJA w Legionowie, założyciel i dyrektor Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, założyciel Legionowskiego Klubu AMAZONEK i Centrum Wolontariatu Seniorów,  członek organów przedstawicielskich, wiceprzewodniczący Mazowieckiej Rady Seniorów, członek  Powiatowej Rady Rynku Pracy, Rady Pożytku Publicznego w Legionowie i innych. Inicjator powstania jednej z pierwszych w Polsce  Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie i od początku jej przewodniczący. Inicjator wielu działań w zakresie polityki senioralnej w Legionowie i na Mazowszu.  Koordynator wielu projektów samorządowych i Unii Europejskiej. Człowiek Roku 2015 miasta Legionowo. Od wielu lat nauczyciel akademicki na Wydziale  Administracji w Akademii Humanistycznej w Pułtusku i innych uczelniach, w tym zagranicznych. Moderator debat i dyskusji dotyczących polityki senioralnej na Mazowszu i w kraju.

Autor wielu artykułów o tematyce społecznej w szczególności w zakresu problematyki  bezpieczeństwa i funkcjonowania osób starszych w Polsce. 

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

– UE i instytucje unijne;
– samorząd terytorialny w Polsce;
– Europa wschodnia szczególnie Ukraina, Rosja , Białoruś;
– współpraca międzynarodowa krajów Europy Wschodniej.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.