Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr hab. Zbigniew Modrzejewski

dr hab. Zbigniew Modrzejewski

E-mail: z.modrzejewski@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Bezpieczeństwo Narodowe

Dr hab. nauk o bezpieczeństwie od 2020 r. Oficer rezerwy Wojska Polskiego. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu oraz Akademii Obrony Narodowej. Uczestnik operacji stabilizacyjnej w Republice Iraku. W latach 2010-2012 brał udział w trzech międzynarodowych projektach badawczych Europejskiej Agencji Obrony.

Brał udział w pracach zespołu eksperckiego prowadzącego analizę dla Szefa Sztabu Generalnego pt.: Organizacja i funkcjonowanie komunikacji strategicznej (StratCom) oraz operacji informacyjnych (Info Ops) w resorcie obrony narodowej. Czynnie uczestniczył w opracowaniu doktryn wojskowych: Operacje informacyjne DD-3.10(A), Współpraca cywilno-wojskowa DD-3.19(A), Allied Joint Doctrine for Information Operations – AJP-3.10(B). W latach 2008-2016 asystent, a następnie adiunkt w Zakładzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej Akademii Obrony Narodowej.

W latach 2016-2021 kierownik Zakładu Działań Informacyjnych, a następnie Zakładu Komunikacji Strategicznej Akademii Sztuki Wojennej. Od 2021 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, filia w Pułtusku.

W działalności naukowej zajmuje się badaniami z teorii bezpieczeństwa, zagrożeń militarnych oraz komunikacji strategicznej.

Autor około 50 publikacji naukowych z zakresu bezpieczeństwa. Odznaczony w 2021 r medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Bezpieczeństwo narodowe (państwa) i międzynarodowe
• Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa
• Operacje informacyjne i operacje psychologiczne
• Dezinformacja i propaganda

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.