Wynajmij eksperta!
Priorytetem Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest prowadzenie badań odpowiadających na potrzeby społeczne.
Nasza kadra to sprawdzeni naukowcy i doświadczeni eksperci, potrafiący zdiagnozować istotę problemów w sferze gospodarki i władzy w Polsce i na świecie i wpłynąć na politykę wobec nich. Ich dokonania, obecność w przestrzeni publicznej oraz komunikację ze społeczeństwem można śledzić w rubryce Aktualności i wydarzenia na naszej stronie internetowej, w dziale Vistula insight oraz w uczelnianych mediach społecznościowych.
Czytaj mniejNasza kadra to sprawdzeni naukowcy i doświadczeni eksperci, potrafiący zdiagnozować istotę problemów w sferze gospodarki i władzy w Polsce i na świecie i wpłynąć na politykę wobec nich. Ich dokonan…
Badacze z naszej uczelni swobodnie poruszają się na przykład w wielkich inicjatywach polskiej polityki zagranicznej – jak kampania promująca Polskę w wyborach na niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (dr Bartłomiej Nowak), przedsięwzięciach budujących Polskę samorządną (prof. Wawrzyniec Konarski), czy projektach poznawczych łączących filozofię i politykę (prof. Tadeusz Bartoś).
Życie naukowe w Vistuli toczy się w obszarze czterech wiodących dyscyplin naukowych: Ekonomia i Finanse, Nauki o Polityce i Administracji, Historia oraz Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Zatrudnionych w Akademii badaczy obejmują procedury objęte unijnymi dokumentami z zakresu „HR Excellence in Research” – ten prestiżowy tytuł i logo AFiB Vistula otrzymała już w 2017 r. Rok później Akademia została wyróżniona jako uznana jednostka badawcza przez Europejski Urząd Statystyczny Eurostat.
Czytaj mniejŻycie naukowe w Vistuli toczy się w obszarze czterech wiodących dyscyplin naukowych: Ekonomia i Finanse, Nauki o Polityce i Administracji, Historia oraz Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Zatrudnionych…
W 2021 r. powstała Rada Społeczno-Biznesowa AFiB Vistula, która skutecznie wzmacnia współpracę uczelni z otoczeniem biznesowym.
Systematyczna, przemyślana praca naukowców i dydaktyków Vistuli, wspomaganych przez kompetentne działy administracyjne, w tym wyspecjalizowany Dział Nauki oraz Centrum Naukowo-Badawcze, przyniosły Uczelni niekwestionowane uznanie, potwierdzone prestiżowymi nagrodami w zakresie „nasycenia kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach”, w klasyfikacji uczelni zajmujących się badaniami naukowymi z zakresu ekonomii oraz śledzenia Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych.
Uczelnia dysponuje również cennymi akredytacjami ACCA, PMI GAC; toczy się procedura udzielenia Akademii akredytacji CEEMAN.
Wymienione przesłanki pozwalają Akademii Finansów i Biznesu Vistula na zaoferowanie „usług badawczych świadczonych na zlecenie podmiotów nienależących do systemu szkolnictwa wyższego i nauki”.
Zapraszamy wielkie i małe przedsiębiorstwa, ugruntowane biznesy i raczkujące startupy, potężne organizacje pozarządowe i skromniejsze fundacje, wpływowe think thanki i dopiero pozyskujące zwolenników ośrodki. W każdym przypadku zapewniamy sporządzenie raportu/ekspertyzy/doniesienia opartego na rygorystycznej procedurze:
- określenia ram koncepcyjnych,
- dobrania metodologii badawczej,
- krytycznej analizy zebranych danych,
- podsumowania głównych ustaleń
i na tej podstawie wypracowania zaleceń – wytycznych dla odbiorców usługi badawczej.
Obecnie składa się ona z następujących modułów:
- Współpraca z prywatnymi przedsiębiorstwami
a. Przygotowywanie ekspertyz – wycena, pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, restrukturyzacja
b. Pomiar kapitału społecznego w przedsiębiorstwie - Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego – trendy i rozwój
a. Wdrażanie nowej krajowej i międzynarodowej polityki edukacyjnej
b. Paradygmat Edukacja 4.0 i inteligentnych społeczeństw
c. Tożsamość narodowa i kulturowa młodego pokolenia (Z i Millennials), w tym rola systemu edukacji
d. Dekolonizacja teorii i praktyki w naukach społecznych (w tym w naukach politycznych i stosunkach międzynarodowych) a nauczanie dla zrównoważonego rozwoju w świetle wytycznych UN SDG - Dynamika zmian w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji
a. Kampanie dezinformacyjne
b. Metoda scenariuszowa w odniesieniu do perspektyw w stosunkach regionalnych krajów Europy Środkowej w średnim i długim okresie
c. Ruchy społeczne w Europie Środkowej – specyfika regionalnego środowiska w dobie społeczeństwa 5.0 (metoda PESTEL) - Problemy integracji europejskiej
a. Euro 2.0. W stronę unii walutowej, gospodarczej i politycznej
b. Europejski kompleks bezpieczeństwa
c. Wspólne sąsiedztwo UE-Rosji - Problematyka regionalna, lokalna i „nowe wojny”
a. ASEAN
b. Obszar postradziecki w międzynarodowej przestrzeni walki o wpływy – geopolityka w dobie postmodernizmu
c. Wydarzenia w Górskim Karabachu, na Bliskim Wschodzie, w Azji Centralnej, współczesne Indie i Pakistan, konflikty i spory Półwyspu Bałkańskiego
d. Problematyka społeczności muzułmańskich żyjących w Polsce i Europie - Wszechstronne Regionalne Partnerstwo Gospodarcze (RCEP)
a. Polityczne znaczenie RCEP
b. Gospodarcze znaczenie RCEP
c. Szanse i wyzwania - Polityka i filozofia polityki
a. Zasada odróżniania celów od środków
b. Zarządzanie różnorodnością kulturową
c. Marginalizacja społeczna w ujęciu lokalnym i/lub globalnym
Kontakt
Zainteresowanych ofertą usług badawczych Vistuli uprzejmie prosimy o kontakt:
Mariia Tsekot – sekretarz Rady Społeczno-Biznesowej
E-mail: m.tsekot@vistula.edu.pl
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula