UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Administracja

Administracja

Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

Tryb

Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Pułtusk

Liczba specjalności

1

Cena od

4900 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Administracja

O studiach

Administracja – studia I stopnia w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku – filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mają profil praktyczny. Są adresowane do osób, które swoją karierę zawodową wiążą z pełnieniem funkcji w strukturach administracji państwowej i samorządowej, w wojsku i policji, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, w firmach doradczych, instytucjach europejskich i międzynarodowych. Studia odbywają się w trybie niestacjonarnym. 

Administracja – studia licencjackie w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku – filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mają charakter interdyscyplinarny. W ich trakcie zdobędziesz wszechstronną wiedzę w obszarze prawa, nauk społecznych i ekonomicznych. Pod kierunkiem ekspertów z zakresu administracji i prawa rozwiniesz kompetencje przydatne w pracy w organizacjach pozarządowych. Zyskasz przygotowanie specjalistyczne odpowiadające potrzebom zmieniającego się rynku pracy. Zdobędziesz też umiejętności, by zaprojektować własną działalność gospodarczą.

Misją Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku – filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 

jest kształcenie wysoko kwalifikowanej kadry urzędniczej. W trakcie studiów zaocznych na kierunku Administracja nauczysz się działać w zmieniającej się rzeczywistości prawno-ekonomicznej, organizacyjnej i społecznej. Zyskasz wiedzę nt. administracji, ale też poznasz jej otoczenie i uwarunkowania prawno-organizacyjne, ekonomiczne czy kulturowe. 

Poznasz również mechanizmy podejmowania decyzji politycznych na poziomie lokalnym i zyskasz gotowość do udziału w instytucjach społeczeństwa obywatelskiego. 

Podejmując studia niestacjonarne na kierunku Administracja w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku – filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie nauczysz się uczestniczyć w przygotowaniu projektów społecznych z uwzględnieniem aspektów prawnych, politycznych i ekonomicznych dotyczących administracji. Opanujesz myślenie i działanie w sposób przedsiębiorczy. Zyskasz umiejętność podejmowania działań na różnych płaszczyznach życia społecznego, gospodarczego i prywatnego, w tym także w zakresie zakładania i prowadzenia organizacji pozarządowych. Nauczysz się aktywnie uczestniczyć w pracy grupowej, organizować i kierować niewielkimi zespołami a także rozwiązywać problemy. 

Aktywnemu uczestnictwu w życiu zawodowym służy umiejętność posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu administracji, prawa i ekonomii oraz znajomość języka obcego. W trakcie studiów zaocznych w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku – filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie poznasz język obcy na poziomie biegłości B2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Po studiach licencjackich na kierunku Administracja możesz podjąć studia drugiego stopnia lub studia podyplomowe. Zyskasz gotowość do realizacji aspiracji zawodowych w obszarze administracji.

Specjalności na kierunku Administracja

To specjalność adresowana do osób, które swoją przyszłość zawodową chcą związać z administracją rządową, samorządową lub organizacjami pozarządowymi. Zdobędziesz wiedzę z obszarów kluczowych dla administracji publicznej. Nauczysz się postępować zgodnie z zasadami i procedurami kontroli wewnętrznej i zewnętrznej administracji, analizować kompetencje organów centralnych i terenowych administracji rządowej. Poznasz i zrozumiesz przepisy ustrojowego prawa administracyjnego i nauczysz się stosować je w praktyce.

Program studiów

Program kształcenia obejmuje wszystkie niezbędne elementy wiedzy na temat organizacji administracji publicznej, zarządzania publicznego i prawa administracyjnego. Zdobędziesz kwalifikacje, które przygotują cię do wykonywania funkcji urzędniczych i menedżerskich. Program jest dostosowany do potrzeb organów państwowych, samorządowych, ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, administracji gospodarczej oraz przedsiębiorstw prywatnych. Zajęcia są prowadzone przez wybitnych specjalistów zarówno teoretyków, jak i praktyków.

Atuty studiów na kierunku Administracja

Praktyczne umiejętności

Zyskasz praktyczne umiejętności, które pracodawcy cenią najbardziej. Poznasz procedury administracyjne i przepisy prawne, nauczysz się je interpretować i stosować.

Praktyczne umiejętności

Gwarancja zatrudnienia

Administracja publiczna to bardzo dobry pracodawca. Zdobędziesz ciekawą i stabilną pracę. Możesz rozwijać karierę zawodową także w sektorze gospodarczym.

Gwarancja zatrudnienia

Globalne możliwości

Uznani wykładowcy, międzynarodowe środowisko, współpraca z zagranicznymi uczelniami sprawią, że studia przygotują cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

Globalne możliwości

Kariera

Perspektywy zawodowe

Absolwenci kierunku Administracja mogą starać się o zatrudnienie na wielu atrakcyjnych stanowiskach w instytucjach rządowych, w gospodarce oraz organizacjach pożytku publicznego:

 • administracja publiczna;
 • przedsiębiorstwa;
 • spółdzielnie;
 • stowarzyszenia; 
 • Policja;
 • Straż Graniczna;
 • Służba Ochrony Państwa;
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego;
 • biura detektywistyczne; 
 • agencje ochrony.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Rekrutacja na studia stacjonarne w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 nie jest obecnie prowadzona. Zapraszamy na studia stacjonarne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz na studia online: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/online/

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

prof. Tomasz Hoffmann

dr Roman Biskupski

dr Damian Szczepański

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Nie, płatności za studia można dokonywać wyłącznie na konto Uczelni. Szczegółowe informacje znajdziesz pod tym linkiem:

https://pultusk.vistula.edu.pl/student/sprawy-studenckie/kwestura/

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://pultusk.vistula.edu.pl/student/organizacja-roku-akademickiego/ Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Gdzie mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymację studencką należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój Numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Dział Rekrutacji

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – piątek 8:00-15:00

  Dział Rekrutacji

  Pokój:
  8

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Bezpieczeństwo narodowe

  Bezpieczeństwo narodowe

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Historia

  Historia

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.