UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Bezpieczeństwo narodowe

Bezpieczeństwo narodowe

Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

Tryb

Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Pułtusk

Liczba specjalności

3

Cena od

4400 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Bezpieczeństwo narodowe

O studiach

Bezpieczeństwo jest głównym celem polityki wewnętrznej i zagranicznej państw. Chodzi o rozpoznawanie zagrożeń oraz podejmowanie decyzji i działań, mających na celu ich eliminację lub ograniczenie. Jeśli chcesz rozwijać swoją karierę zawodową w tym pasjonującym obszarze, to studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie są właśnie dla ciebie. W ich trakcie zyskasz gotowość do podjęcia zadań w służbach mundurowych, administracji publicznej oraz innych organizacjach działających na rzecz bezpieczeństwa narodowego, w tym także cyberbezpieczeństwa. Zdobędziesz wiedzę nt. zagrożeń militarnych i pozamilitarnych we współczesnym świecie, zarządzania kryzysowego oraz bezpieczeństwa informacji i danych osobowych. Rozwiniesz też kompetencje potrzebne do kierowania zespołami ludzkimi na różnych poziomach.nień z zakresu polityki 

Ogólnym celem kształcenia na studiach I stopnia Bezpieczeństwo narodowe w Akademii im. A.Gieysztora w Pułtusku, filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest wyposażenie studentów w kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu nauk o bezpieczeństwie oraz nauk o polityce i administracji. W trakcie studiów poznasz współczesne zagrożenia bezpieczeństwa. Nauczysz się twórczo i innowacyjnie rozwiązywać problemy społeczno-polityczne, w tym podejmować działania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa, wdrażaniem programów w sytuacjach kryzysowych i kształtowaniem poczucia bezpieczeństwa w społeczeństwie. Dowiesz się, jak analizować oraz stosować prawo, przepisy bezpieczeństwa i zasady zarządzania kryzysowego na poziomie lokalnym, narodowym, regionalnym oraz globalnym. Poznasz struktury i instytucje związane z bezpieczeństwem oraz zasady ich funkcjonowania. Zdobędziesz wiedzę nt. zadań i kompetencji organów administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Odkryjesz relacje między strukturami i instytucjami związanymi z bezpieczeństwem w skali lokalnej, krajowej, międzynarodowej i międzykulturowej.

Studia licencjackie z zakresu bezpieczeństwa narodowego sprawią, że rozwiniesz umiejętności negocjacji i podejmowania decyzji w sytuacjach ekstremalnych. Zyskasz niezbędne kompetencje o charakterze administracyjnym, społecznym oraz informacyjnym. Dzięki nim szybko staniesz się specjalistą w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego.

Podejmując studia licencjackie na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku masz do wyboru różne ścieżki kształcenia. Poszczególne specjalności zostały zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Decydując się na Cyberbezpieczeństwo, poznasz techniki, procesy i praktyki stosowane w celu ochrony sieci informatycznych, urządzeń, programów i danych przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem. 

Jeśli już pracujesz, studia w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku są idealnym rozwiązaniem. Kształcenie nie będzie kolidowało z twoimi obowiązkami zawodowymi. Bezpieczeństwo narodowe to studia zaoczne. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. bezpieczeństwo narodowe

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe

To specjalność opracowana z myślą o osobach, które pragną podjąć pracę w obszarach związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Kierunek jest silnie powiązany z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Poznasz teorię cyberbezpieczeństwa, współczesne zagrożenia cybernetyczne oraz prawne i teczniczne podstawy cyberbezpieczeństwa. Nauczysz się się zarządzania cyberbezpieczeństwem. Zyskasz gotowość do podjęcia pracy w wielu podmiotach gospodarczych każdej branży mającej styczność
z cyberprzestrzenią a także w sektorze rządowym.

Program został zaprojektowany z myślą o osobach, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacji w systemie teleinformatycznym i bezpieczeństwa informacyjnego. Poznasz instytucje i prawne podstawy ochrony informacji w Polsce. Nauczysz się komunikacji społecznej i zagadnień związanych z prawem do informacji, ochroną danych osobowych w prawie krajowym i w prawie UE, ochroną informacji niejawnych oraz organizacją obiegu informacji w administracji.

Specjalność jest skierowana do osób, które chcą zyskać wiedzę nt. mediów zarządzaniu kryzysowym, metodologii zarządzania kryzysowego, ochrony dóbr kultury, systemu ratownictwa i zarządzania kryzysowego w Polsce. Poznasz zasady współpracy cywilno-wojskowej i zarządzania ryzykiem.

Program studiów bezpieczeństwo narodowe

Studia mają charakter interdyscyplinarny. Program kształcenia obejmuje wiedzę teoretyczną, warsztaty oraz praktyki zawodowe. Zajęcia dydaktyczne prowadzą eksperci, którzy mają bogate doświadczenie. Program został tak przygotowany, aby jak najlepiej przygotować cię do pracy w krajowych i zagranicznych instytucjach zajmujących się tematyką bezpieczeństwa. 

Atuty studiów na kierunku Bezpieczeństwo narodowe

Specjalistyczna wiedza

Kształcenie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa narodowego jest odpowiedzią na aktualne wyzwania. W dobie mnożących się zagrożeń, również hybrydowych, zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią stawić im czoło stale rośnie.

Specjalistyczna wiedza

Gotowość zawodowa

Zdobędziesz wiedzę, która jest pożądana na rynku. Zyskasz praktyczne umiejętności, które dadzą ci przewagę nad innymi. Rozwiniesz też kompetencje społeczne niezbędne do kierowania zespołem.

Gotowość zawodowa

Współpraca z pracodawcami

Program kształcenia jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Współpraca z pracodawcami

Przede wszystkim praktyka

Program realizuje kadra dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także praktycy. To eksperci w swoich dziedzinach i doświadczeni pracownicy sektora podsystemu militarnego. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczna wiedzę wykorzystać w działaniu.

Przede wszystkim praktyka

Kariera

Perspektywy zawodowe

Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe pozwolą ci realizować się w wymarzonym zawodzie. Specjalności zostały tak zaprojektowane, by jak najlepiej przygotować cię do pracy.

SPECJALNOŚĆ CYBERBEZPIECZEŃSTWO

SPECJALNOŚĆ CYBERBEZPIECZEŃSTWO

 • specjalista w podmiotach gospodarczych każdej branży mającej styczność z cyberprzestrzenią;
 •  specjalista w sektorze rządowym.`
SPECJALNOŚĆ ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ADMINISTRACJI LOKALNEJ

SPECJALNOŚĆ ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ADMINISTRACJI LOKALNEJ

 • specjalista w instytucjach, organizacjach oraz urzędach zajmujących się problematyką zarządzania kryzysowego w gminach i w powiatach, w komórkach odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe oraz w centrach zarządzania kryzysowego (np. grupa planowania cywilnego, grupa monitorowania prognoz i analiz). 
 • członek grup tworzonych w sytuacjach kryzysowych, inspekcjach, służbach i strażach realizujących zadania zarządzania kryzysowego w gminach i w powiatach.
SPECJALNOŚĆ OCHRONA INFORMACJI NIEJAWNYCH I PRAWNIE CHRONIONYCH

SPECJALNOŚĆ OCHRONA INFORMACJI NIEJAWNYCH I PRAWNIE CHRONIONYCH

 • specjalista w komórkach odpowiedzialnych za ochronę informacji niejawnych wszystkich podmiotów (państwowych, spółdzielczych, prywatnych), które realizują zadania z zakresu bezpieczeństwa narodowego.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Rekrutacja na studia stacjonarne w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 nie jest obecnie prowadzona. Zapraszamy na studia stacjonarne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz na studia online: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/online/

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Kadra

dr Andrzej Sęk

Image for dr hab. Tadeusz Bartoś

dr hab. Tadeusz Bartoś

dr hab. Zbigniew Modrzejewski

dr inż. Bogusław Bębenek

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Nie, płatności za studia można dokonywać wyłącznie na konto Uczelni. Szczegółowe informacje znajdziesz pod tym linkiem:

https://pultusk.vistula.edu.pl/student/sprawy-studenckie/kwestura/

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://pultusk.vistula.edu.pl/student/organizacja-roku-akademickiego/ Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Gdzie mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymację studencką należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój Numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Dział Rekrutacji

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – piątek 8:00-15:00

  Dział Rekrutacji

  Pokój:
  8

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Administracja

  Administracja

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Historia

  Historia

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.