UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kierunki studiów / Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

Tryb

Niestacjonarne (w weekendy)

Poziom

I stopnia, licencjackie (3-letnie)

Język wykładowy

polski

Lokalizacja

Pułtusk

Liczba specjalności

2

Cena od

4400 zł / rok

Aplikuj online Pobierz program
Image for Finanse i rachunkowość

O studiach

Finanse i rachunkowość – studia licencjackie – to nowość w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. W związku z dynamicznym rozwojem usług w dziedzinie rachunkowości i finansów zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze rośnie. W definiowaniu koncepcji studiów uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele systemu edukacji, władz samorządowych i państwowych. Wykorzystano też raporty z analizy rynku pracy, badania losów absolwentów oraz oczekiwań kandydatów i studentów. 

Finanse i rachunkowość (studia I stopnia) należą do dziedziny nauk społecznych, przez co proces zdobywania wiedzy na temat uwarunkowań oraz mechanizmu funkcjonowania i rozwoju finansów ma charakter praktyczny i jest zorientowany na osiąganie określonych umiejętności oraz kształtowanie postaw umożliwiających efektywne wykonywanie zadań i odgrywanie ról zawodowych.

Finanse i rachunkowość – studia licencjackie w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku, filii warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula są skierowane do osób zainteresowanych zagadnieniami z dziedziny ekonomii i finansów, które chcą zainwestować w swoją przyszłość. W procesie kształcenia zdobędziesz wiedzę, która pozwoli ci zająć się obsługą finansową i rozliczaniem działalności przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych, bankowością, obsługą podatkową podmiotów gospodarczych, a także analityką finansową i controllingiem. 

Dzięki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym zyskasz doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów.

Podejmując studia na kierunku Finanse i rachunkowość do wyboru masz wyselekcjonowane specjalności, pozwalające poznać te obszary sektora finansowego, w których chcesz być ekspertem – Rachunkowość i finanse oraz Analityk rynku finansowego. Wybitni wykładowcy i praktycy wprowadzą cię w tajniki rynku polskiego oraz rynków zagranicznych. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, rozwiniesz się w obszarach przedsiębiorczości, bankowości i usług finansowych, rachunkowości i analizy rynku finansowego. Zdobędziesz wiedzę z zakresu finansów i umiejętność jej artykułowania w spójny sposób. Zrozumiesz strukturę i zasady funkcjonowania finansów i rachunkowości.
Poznasz metody i techniki wykorzystywane w finansach. Nauczysz się prowadzenia różnorodnych analiz, wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji ze sfery ekonomiczno-finansowej. 

W trakcie studiów licencjackich na kierunku Finanse i Rachunkowość zyskasz gotowość do podejmowania pracy we wszystkich instytucjach i organizacjach gospodarczych. W zależności od specjalności możesz rozwijać karierę zawodową w przedsiębiorstwach – w dowolnym sektorze i branży, w jednostkach samorządu terytorialnego, w instytucjach finansowych, bankach, w podmiotach gospodarczych na rynku nieruchomości. Możesz także prowadzić własną działalność gospodarczą.

Absolwenci studiów Finanse i rachunkowość są postrzegani jako wiarygodni, kompetentni, skuteczni i angażujący się w rozwiązywanie problemów środowiska zawodowego w sposób społecznie odpowiedzialny. 

Finanse i rachunkowość to kierunek również dla tych, którzy już pracują i chcą się rozwijać.

Specjalności na kierunku Finanse i rachunkowość

To jest specjalność, dzięki której zyskasz wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu finansów. Poznasz system rachunkowości, jego funkcje, zasady i techniki. Odkryjesz tajemnice podatków, ich rolę i system poboru. Nauczysz się stosowania zasad rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych, a także wykorzystania wiedzy rachunkowej w decyzjach operacyjnych i strategicznych firm oraz organizacji. Dowiesz się, jakie zagrożenia płyną z nadmiernego deficytu budżetowego, jak analizować relacje pomiędzy finansami publicznymi, przedsiębiorstwami, bankami a rynkami finansowymi oraz jak przeprowadzać analizy SWOT.

Specjalność jest skierowana do osób, które chcą być ekspertami ds. inwestowania nadwyżek pieniężnych w instrumentach finansowych. Poznasz metody analizy rynków kapitałowych i wyceny instrumentów finansowych.

Program studiów Finanse i rachunkowość

Studia w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku – filii Akademii Finansów i Biznesu Vistula mają profil praktyczny. Zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, w szczególności ekonomii, finansów i zarządzania. Zyskasz umiejętności wykorzystywania instrumentów matematycznych, statystycznych oraz regulacyjnych do analiz ekonomicznych. Nauczysz się planowania przychodów, obliczania rentowności projektu, dbania o płynność finansową podmiotów gospodarczych, kontrolowania kosztów, zarządzania podatkami oraz księgowania operacji finansowych. Zdobędziesz kompetencje, dzięki którym możesz rozwinąć karierę w bankach, instytucjach finansowych oraz firmach konsultingowych. Możesz także prowadzić własną działalność gospodarczą.

Atuty studiów na kierunku Finanse i rachunkowość

Współpraca z pracodawcami

Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów.

Współpraca z pracodawcami

Specjalistyczna wiedza

Zdobędziesz szeroką wiedzę w obszarze ekonomii, finansów i zarządzania. Rozwiniesz kompetencje, które docenią pracodawcy.

Specjalistyczna wiedza

Biznesowe podejście

Zyskasz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także dowiesz się, jak wykorzystać ją w działaniu. To otworzy przed tobą szerokie perspektywy zawodowe.

Biznesowe podejście

Globalne możliwości

Uznani wykładowcy, międzynarodowe środowisko, współpraca z zagranicznymi uczelniami sprawią, że studia przygotują cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

Globalne możliwości

Kariera

Perspektywy zawodowe

 • analityk finansowy/inwestycyjny;
 • doradca finansowy;
 • księgowy;
 • pracownik banku;
 • pośrednik finansowy;
 • makler giełdowy;
 • specjalista ds. podatków;
 • doradca inwestycyjny.

Staże i praktyki studenckie

Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

Cennik

Rekrutacja na studia stacjonarne w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 nie jest obecnie prowadzona. Zapraszamy na studia stacjonarne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz na studia online: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/online/

Jak obniżyć opłaty za studia?

Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

Sprawdź dostępne opcje
Jak obniżyć opłaty za studia?

Często pytacie nas o…

Jak złożyć aplikację online?

W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

Nie, płatności za studia można dokonywać wyłącznie na konto Uczelni. Szczegółowe informacje znajdziesz pod tym linkiem:

https://pultusk.vistula.edu.pl/student/sprawy-studenckie/kwestura/

Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://pultusk.vistula.edu.pl/student/organizacja-roku-akademickiego/ Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

Gdzie znajdę plan zajęć?

Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

Gdzie mogę odebrać swoją legitymację?

Legitymację studencką należy odebrać w Dziekanacie.

Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

Przejdź do FAQ

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie
wyślij je do Działu Rekrutacji za pomocą formularza

  Twoje imię i nazwisko

  Twój e-mail

  Twój Numer telefonu

  Treść wiadomości

  Dodaj załącznikEdytuj

  Dział Rekrutacji

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – piątek 8:00-15:00

  Dział Rekrutacji

  Pokój:
  8

  Inne kierunki, które mogą Cię zainteresować

  Finanse i rachunkowość

  Finanse i rachunkowość

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Politologia

  Politologia

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Bezpieczeństwo narodowe

  Bezpieczeństwo narodowe

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Pedagogika

  Pedagogika

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Historia

  Historia

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  II stopnia, magisterskie (2-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Administracja

  Administracja

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Pedagogika

  Pedagogika

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Historia

  Historia

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  I stopnia, licencjackie (3-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

  Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

  Tryb

  Niestacjonarne (w weekendy)

  Poziom

  Jednolite, magisterskie (5-letnie)

  Język wykładowy

  polski

  Lokalizacja

  Pułtusk

  Aby przejść do formularza aplikacyjnego, wybierz parametry interesujących Cię studiów

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.