Dobry nauczyciel Tea(n)Fa wart
Cel projektu: Opracowanie i wdrożenie jednego nowego programu kształcenia nauczycieli na kierunku Pedagogika, Profil Praktyczny studia II stopnia niestacjonarne.
Co to jest Akademia Menadżera Innowacji (AMI)?
Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest programem szkoleniowo-doradczym, który ma na celu podniesienie kompetencji menadżerów polskich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania innowacjami. W uproszczeniu chodzi o to, aby pokazać firmom, w jaki sposób mogą wykorzystywać innowacje w swoim rozwoju. Uczestnicy AMI nabywają wiedzę i umiejętności zarówno w zakresie tworzenia innowacji samodzielnie, wewnątrz firmy, jak również pozyskiwania ich z zewnątrz i implementowania do działalności swojej firmy.
Czytaj mniejCo to jest Akademia Menadżera Innowacji (AMI)?
Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest programem szkoleniowo-doradczym, który ma na celu podniesienie kompetencji menadżerów polskich przedsiębiorstw…
Co wchodzi w zakres?
Uczestnicy AMI biorą udział w ponad 90 godzinach wykładów i warsztatów, a ponadto korzystają z indywidualnego doradztwa w wymiarze do 120 godzin w przypadku firm małych, średnich i dużych oraz do 60 godzin w przypadku firm mikro.
Zakres merytoryczny AMI jest zbudowany wokół 6 głównych tematów:
Uzupełniają go warsztaty z 3 metodyk tworzenia i wdrażania innowacji:
Wykłady i warsztaty podnoszą kompetencje pracowników. Z kolei praca z doradcą ma oddziaływać także na firmę, a polega na analizie obecnego stanu przedsiębiorstwa i wypracowaniu rekomendacji, w jaki sposób funkcjonowanie firmy w każdym z ww. obszarów można udoskonalić. Ważne jest to, że to uczestnicy programu wspólnie z doradcą decydują o tym, jakiemu tematowi poświęcą najwięcej czasu, jaki problem firmy chcą rozwiązać.
Każdemu z przedsiębiorstw biorących udział w programie przedstawiane są kandydatury kilku doradców dopasowanych do specyfiki firmy, także jej lokalizacji, ale to uczestnicy AMI decydują, z którym z nich chcą podjąć współpracę.
Kogo zapraszamy?
Zapraszamy firmy z każdej branży. Warunkiem jest chęć rozwoju dzięki innowacjom i chęć podnoszenia kompetencji swoich pracowników w tym zakresie.
Chcąc skorzystać z programu, firma jest zobowiązana oddelegować do AMI:
– firmy mikro – od 2 do 3 pracowników,
– firmy małe, średnie i duże – od 3 do 5 pracowników.
Powinny to być osoby zajmujące stanowiska kierownicze co najmniej średniego szczebla, tzn. co najmniej kierownicy działów.
Projekt jest dofinansowany
Projekt jest dofinansowany w wysokości do 80% dla firm z sektora MSP i do 50% dla firm dużych, ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na lata 2014-2020.
Maksymalna wysokość wkładu własnego przedsiębiorstwa nie powinna przekroczyć:
Dodatkowo przedsiębiorstwo zobowiązane jest do pokrycia kosztu VAT w wysokości:
*Ostateczna kwota uzależniona jest od liczby uczestników, którzy zostaną zakwalifikowani do Akademii Menadżera Innowacji i może ulec zmniejszeniu. W przypadku 100 uczestników nawet o 1000 zł netto od osoby.
NOWOŚĆ III edycji:
możliwość zmiany części wkładu prywatnego pieniężnego na wkład prywatny niepieniężny w postaci rozliczenia kosztów wynagrodzeń uczestników szkolenia za czas uczestnictwa w szkoleniu.
Co oznacza, że wkład własny pieniężny od części szkoleniowej programu, może wynieść 0 zł.
Założenia organizacyjne:
Okres realizacji III edycji AMI: czerwiec – grudzień 2021 r.
NOWOŚĆ – cała edycja, w jej części szkoleniowej będzie realizowana w trybie zdalnym
Więcej informacji o programie: https://www.linkedin.com/company/instytutkreowaniainnowacji
Osoba do kontaktu:
Jakub Rawski
j.rawski@vistula.edu.pl
Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest to projekt, który został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
UWAGA! Bardzo ważne jest, aby w przypadku wypełnienia wniosku, wskazać w nim (punkt VI), że w rekrutacji wspierała Wnioskodawcę firma: Akademia Finansów i Biznesu Vistula (wybór z listy rozwijanej).
Filmy promocyjne AMI:
Czy można marzyć o większej przygodzie? Trzymiesięczny płatny staż na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju jest w zasięgu twojej ręki. Biuro Projektów Uczelni Vistula wznawia rekrutację na staż.
Zapraszamy studentów następujących kierunków:
Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Czytaj mniejCzy można marzyć o większej przygodzie? Trzymiesięczny płatny staż na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju jest w zasięgu twojej ręki. Biuro Projektów Uczelni Vistula wznawia rekrutację na staż.
…Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula
EXPO – cuda świata
O EXPO mówi się: świat w jednym miejscu. To największe wystawy organizowane cyklicznie, prezentujące dorobek kulturowy, naukowy i techniczny państw, narodów, społeczeństw i społeczności świata.
Historia EXPO ma już 268 lat. Pierwsza wystawa miała miejsce w 1751 r. w Londynie. Gdy w 1889 r. miała odbyć się w Paryżu, specjalnie na tę okazję wybudowano wieżę Eiffla, demonstrując poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne epoki. Organizatorzy kolejnych wystaw prześcigają się w dziedzinie rozwiązań architektonicznych oraz rozmachu uroczystości oficjalnych.
Tak będzie również w Dubaju, który obchodzi swój Złoty Jubileusz – 50-lecie powstania Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z uwagi na warunki klimatyczne wystawa Expo wyjątkowo odbędzie się zimą – od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r. Weźmie w niej udział około 200 państw, w tym Polska. Szacuje się, że wystawę zobaczy 25 mln zwiedzających!
Ty też możesz mieć swój udział w tym najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu świata!
Jeśli jesteś zainteresowany zgłoś się do Biura Projektów do pok. 329 lub napisz: dubaj@vistula.edu.pl.
EXPO będzie odbywało się w Dubaju i będzie trwało 6 miesięcy, od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r., ale studenci będą wyjeżdżać na trzy miesiące w dwóch turach:
Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.
Stażyści za czas efektywnie przepracowany w ramach projektu otrzymują stypendium oraz:
Wspomnienia z Expo 2017 w Astanie
To kolejny program stażowy Vistuli podczas światowej wystawy. W 2017 r. na Expo do Astany w Kazachstanie wyjechali studenci ostatnich semestrów studiów stacjonarnych na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Ekonomia. Wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie studiów, wykorzystali w praktyce w polskim pawilonie.
Daria Janowicz (skończyła kierunek Finanse i Rachunkowość w 2017 r.) – „EXPO 2017 to przygoda życia, świetni ludzie, świetne miejsce, można się dużo nauczyć, wszystko bardzo dobrze zorganizowane. Chętnie bym pojechała na EXPO 2020, jeżeli byłaby taka możliwość”.
Alona Pashchenko (skończyła kierunek Finanse i Rachunkowość w 2018 r.) – „Jakie znaczenie dla mnie ma EXPO? Powiem bez namysłu – ogromne! Praca w Polskim Pawilonie na EXPO 2017 nauczyła mnie wielu rzeczy, pozwoliła poszerzyć wiedzę, poznać mnóstwo ludzi, rozwijać swoje umiejętności, a także pracować w najlepszym zespole. Warto podkreślić zasługi naszego kierownictwa – to najlepsi specjaliści, ale przede wszystkim świetni ludzie! Jestem wdzięczna każdemu, z kim miałam możliwość współpracować! Ten projekt rozszerzył moje horyzonty. Udało mi się też poznać kulturę Kazachstanu. Jestem pewna, że te trzy miesiące pozostaną na zawsze w mojej pamięci”.
Julia Kravchuk (skończyła kierunek Stosunki Międzynarodowe w 2018 r.) – „Spodobała mi się organizacja projektu. Dzięki EXPO miałam możliwość pracować w międzynarodowym środowisku. Miałam sporo dodatkowych zadań, które rozwinęły mnie zawodowo”.
Pavlo Kucher (skończył kierunek Finanse i Rachunkowość w 2017 r.) – „To było najlepsze lato w moim życiu! Żałuję tylko, że nie skorzystałem ze wszystkich możliwości, które miałem w ciągu tych trzech miesięcy. Nie będę zastanawiał się ani sekundy, jeżeli będę miał możliwość pojechać na EXPO jeszcze raz, nawet jeślibym stracił na tym finansowo”.
Anna Lukasiewicz (skończyła kierunek Ekonomia w 2017 r.) – „Staż na EXPO 2017 w Astanie był jedną z najlepszych rzeczy, jaka spotkała mnie na starcie w dorosłe życie. Praca z niesamowitymi ludźmi, zarówno w ramach naszej grupy, jak i z innych państw, cudowna atmosfera, dużo nowej wiedzy i możliwość poszerzenia horyzontów – jednym słowem to była przygoda życia, która zostanie w moim sercu na zawsze. Sama chętnie bym się wybrała na EXPO w Dubaju”.
Hanna Nesimko (skończyła kierunek Finanse i Rachunkowość w 2017 r.) – „Udział w EXPO był dla mnie przede wszystkim ogromnym doświadczeniem. Poznałam nowych ludzi, nowe technologie i nową kulturę z jej tradycjami. Odkryłam też swoje własne możliwości. W ciągu tego krótkiego czasu odbyło się mnóstwo ciekawych wydarzeń m.in. Narodowy Dzień Polski z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Bardzo bym chciała jeszcze raz przeżyć takie chwile z naszą wspaniałą ekipą”.
Alina Makipova (skończyła kierunek Ekonomika w 2018 r.) – „Jestem wdzięczna Vistuli nie tylko za zdobytą wiedzę, ale także za możliwość uczestniczenia w różnych szkoleniach biznesowych i wystawach międzynarodowych. To był dla mnie zaszczyt reprezentować Polskę na międzynarodowej wystawie EXPO 2017 w Kazachstanie. Rozwinęłam umiejętności pracy w zespole i komunikacji. To było wspaniałe doświadczenie. Praca w polskim pawilonie, rozmowy o nowych technologiach i spotkania z ludźmi z całego świata sprawiły, że lato 2017 roku będzie niezapomniane. Od 2014 roku, kiedy okazało się, że wystawa odbędzie się w mojej ojczyźnie, postawiłam sobie za cel wzięcie w niej udziału. Dzięki Vistuli udało się. Podczas EXPO 2017 przedstawiłam prezentację nt. piękna i bogactwa przyrody polskich lasów, a także ich roli w absorpcji dwutlenku węgla. Każdy kraj chwalił się swoimi odkryciami w dziedzinie zielonej energii. Ta praca przynosiła mi radość i przyjemność. W Kazachstanie nie tylko pracowaliśmy. Braliśmy też udział w programie rozrywkowym. Były koncerty, wycieczki, parady i konkursy. Zawarłam wiele przyjaźni. Na pewno odwiedzę kolejną wystawę w Dubaju. Nie można przegapić okazji do uczestnictwa w takich wydarzeniach ”.
Zachęcamy do przeczytania prezentacji dotyczącej staży Expo, przygotowanej przez naszego Partnera – Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). Prezentacja ma wyłącznie charakter informacyjny – zgłoszenia na staż przyjmuje Biuro Projektów, pokój 329a, piętro III. Życzymy miłej lektury!!! Pobierz prezentację
Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula