UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Współpraca

Współpraca

Firmy partnerskie

Sprawdź firmy partnerskie, z którymi współpracuje Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

STOWARZYSZENIE ONZ – United Nations Association Poland

realizuje projekty wspierające i upowszechniające wiedzę na temat ONZ i roli, jaką odgrywa w niej Polska. UNA Poland prowadzi w szczególności programy z zakresu zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030, aktywności społeczno-obywatelskiej, edukacji oraz praw człowieka i demokracji. Propaguje wartości demokratyczne, dialog międzykulturowy oraz aktywność obywatelską. Oficjalne biuro organizacji działa na terenie kampusu Uczelni Vistula. Prezes Grupy Uczelni Vistula, dr Bartłomiej E. Nowak został powołany na funkcję przewodniczącego Rady Programowej UNA Poland.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce jest częścią globalnej organizacji niezależnych firm audytorsko-doradczych. Od 31 lat świadczy profesjonalne usługi na polskim rynku. Jej eksperci wspierają klientów w rozwiązywaniu praktycznych problemów biznesowych. Działalność firmy obejmuje: doradztwo podatkowe, biznesowe, prawne i transakcyjne, usługi IT i technologie.
KPMG w Polsce pracuje zarówno dla międzynarodowych korporacji, dużych firm polskich oraz podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wiedza i profesjonalizm jej pracowników stanowią unikalną wartość rynkową. Firma zatrudnia wysokiej klasy wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów oraz absolwentów najlepszych uczelni polskich i zagranicznych, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają profesjonalne kwalifikacje zawodowe. Wysoka jakość oferowanych usług, specjalistyczna wiedza branżowa, kompleksowe i indywidualne podejście do każdego klienta sprawiają, że KPMG w Polsce od lat zajmuje wysokie pozycje w najważniejszych rankingach branżowych i otrzymuje liczne wyróżnienia.

https://home.kpmg/pl/pl/home.html

Czytaj mniej

KPMG w Polsce jest częścią globalnej organizacji niezależnych firm audytorsko-doradczych. Od 31 lat świadczy profesjonalne usługi na polskim rynku. Jej eksperci wspierają klientów w rozwiązywaniu …

Czytaj więcej

ALIOR BANK

Alior Bank oferuje Klientom innowacyjne, niedostępne dotąd na polskim rynku produkty i usługi bankowe. Został wielokrotnie wyróżniony w Polsce i na arenie międzynarodowej w uznaniu za najwyższą jakość oferowanych produktów i usług oraz efektywność modelu biznesowego.

www.aliorbank.pl

Czytaj mniej

Alior Bank oferuje Klientom innowacyjne, niedostępne dotąd na polskim rynku produkty i usługi bankowe. Został wielokrotnie wyróżniony w Polsce i na arenie międzynarodowej w uznaniu za najwyższą j…

Czytaj więcej

CBRE CORPORATE OUTSOURCING

CBRE Corporate Outsourcing jest jedną z największych na świecie firm działających w sektorze usług finansowych oraz zarządzania danymi. W CBRE pracują finansiści z całego świata, a językiem formalnym jest angielski.

www.cbre.pl


Czytaj mniej

CBRE Corporate Outsourcing jest jedną z największych na świecie firm działających w sektorze usług finansowych oraz zarządzania danymi. W CBRE pracują finansiści z całego świata, a językiem form…

Czytaj więcej

CYFROWY POLSAT

Cyfrowy Polsat to jedna z wiodących polskich grup medialnych, którą tworzą spółki: Cyfrowy Polsat, telewizja Polsat oraz Redefine. www.polsat.pl. Platforma Cyfrowy Polsat S.A. jest największym operatorem telewizji satelitarnej w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym pod względem liczby abonentów w całej Europie.

www.cyfrowypolsat.pl

Czytaj mniej

Cyfrowy Polsat to jedna z wiodących polskich grup medialnych, którą tworzą spółki: Cyfrowy Polsat, telewizja Polsat oraz Redefine. www.polsat.pl. Platforma Cyfrowy Polsat S.A. jest największym o…

Czytaj więcej

INFO PRACA

infoPraca to internetowa giełda pracy. Serwis jest platformą udostępniającą najnowocześniejsze narzędzia rekrutacji online, świadcząc efektywną pomoc i wsparcie w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy pracodawcami i osobami poszukującymi pracy.

www.infopraca.pl

Czytaj mniej

infoPraca to internetowa giełda pracy. Serwis jest platformą udostępniającą najnowocześniejsze narzędzia rekrutacji online, świadcząc efektywną pomoc i wsparcie w nawiązywaniu kontaktów pomiędz…

Czytaj więcej

MEETING PROFESSIONALS INTERNATIONAL

Meeting Professionals International ‒ największe globalne stowarzyszenie skupiające profesjonalnych organizatorów spotkań.

www.mpiweb.pl

Czytaj mniej

Meeting Professionals International ‒ największe globalne stowarzyszenie skupiające profesjonalnych organizatorów spotkań.

www.mpiweb.pl

Czytaj więcej

PLUS

PLUS ‒ operator sieci komórkowej jest czołowym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce. W praktyce stosuje nowoczesne technologie i wysokie standardy obsługi klientów, tworząc w ten sposób przewagę konkurencyjną.

www.plus.pl

Czytaj mniej

PLUS ‒ operator sieci komórkowej jest czołowym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce. W praktyce stosuje nowoczesne technologie i wysokie standardy obsługi klientów, tworząc w ten sposó…

Czytaj więcej

CODILIME

CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Intelligence, Mobile Payments, E-commerce, Web & Mobile Applications. Ponadto firma realizuje szereg projektów w obszarach związanych z BIG DATA, Security, Cloud Computing, OpenStack, OpenContrail, OpenFlow oraz SDN (Software Defined Networks).

www.codilime.com

Czytaj mniej

CodiLime projektuje i wdraża autorskie systemy informatyczne w takich dziedzinach jak Fraud & Security Intelligence, Risk Management, Business Analytics, Business Intelligence, Customer Int…

Czytaj więcej

EMMERSON

Emmerson –  to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm na rynku nieruchomości. Znani z wysokiej jakości usług opartych na rzetelnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Cieszą się zaufaniem klientów i partnerów biznesowych.

www.emmerson.pl

Czytaj mniej

Emmerson –  to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm na rynku nieruchomości. Znani z wysokiej jakości usług opartych na rzetelnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. Cies…

Czytaj więcej

CITY HANDLOWY

Citi handlowy – koncentruje się na potrzebach Klientów, oferując usługi dopasowane do potrzeb docelowych grup Klientów. Jako jeden bank Citi Handlowy wykorzystują globalną obecność oraz wysoce wyspecjalizowaną kadrę, aby dostarczać produkty i usługi bankowe.

www.citibank.pl

Czytaj mniej

Citi handlowy – koncentruje się na potrzebach Klientów, oferując usługi dopasowane do potrzeb docelowych grup Klientów. Jako jeden bank Citi Handlowy wykorzystują globalną obecność oraz w…

Czytaj więcej

MT TARGI POLSKA

MT Targi Polska – Jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych, które w ciagu roku odwiedza 80 000 zwiedzających, w tym kilkuset dziennikarzy, a swoją ofertę prezentuje na nich ponad 2000 wystawców z całego świata.

www.mttargi.pl

Czytaj mniej

MT Targi Polska – Jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych, które w ciagu roku odwiedza 80 000 zwiedzających, w tym kilkuset dziennikarzy…

Czytaj więcej

QLOC

QLOC – tworzenie gier jest trudną i skomplikowaną pracą, która wymaga koordynacji wielu dużych i małych zadań. QLOC jest tutaj, aby pomóc w lokalizacji oraz zapewnić najwyższą jakość.

www.q-loc.com

Czytaj mniej

QLOC – tworzenie gier jest trudną i skomplikowaną pracą, która wymaga koordynacji wielu dużych i małych zadań. QLOC jest tutaj, aby pomóc w lokalizacji oraz zapewnić najwyższą jakość.

w…

Czytaj więcej

UPC Polska

UPC Polska – jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Z usług UPC korzysta niemal 1,5 miliona klientów.

www.upc.pl

Czytaj mniej

UPC Polska – jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Z usług UPC korzysta niemal 1,5 milion…

Czytaj więcej

SAINT – GOBAIN POLSKA

Saint-Gobain Polska – jest jednym z największych inwestorów zagranicznych. Łączą tradycję i sprawdzone rozwiązania z innowacyjnością, nastawieniem na ciągły rozwój.

www.saint-gobain.pl

Czytaj mniej

Saint-Gobain Polska – jest jednym z największych inwestorów zagranicznych. Łączą tradycję i sprawdzone rozwiązania z innowacyjnością, nastawieniem na ciągły rozwój.

www.saint-gobain.p…

Czytaj więcej

ASSECO POLAND

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jako największy software house z polskim kapitałem skutecznie konkuruje ze światowymi liderami. Skupia wokół siebie rentowne firmy IT przewodząc Grupie Asseco. Oferuje kompleksowe, dedykowane rozwiązania IT dla wszystkich sektorów gospodarki. Grupa Asseco działa w większości krajów europejskich oraz w Izraelu, USA, Japonii i Kanadzie. Spółki grupy są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Tel Aviv Stock Exchange, a także na amerykańskim NASDAQ Global Markets.

www.pl.asseco.com

Czytaj mniej

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jako największy software house z polskim kapitałem skutecznie konkuruje ze światowymi liderami. Skupia wokół …

Czytaj więcej

WARTA

WARTA –  jedna z największych firm ubezpieczeniowych i  z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku w rankingu Superbrands Polska 2013. Marka Warta, istniejąca od 1920 roku stała się przez ten czas dla wielu klientów synonimem wysokiej jakości oferty. Obecnie spółka majątkowa ma około 3 mln klientów, a z ochrony spółki życiowej korzysta ponad 1 mln klientów.

www.warta.pl

Czytaj mniej

WARTA –  jedna z największych firm ubezpieczeniowych i  z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku w rankingu Superbrands Polska 2013. Marka Warta, istniejąca od 1920 roku…

Czytaj więcej

ADECCO

Adecco jest światowym liderem wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. Dla studentów rozpoczynających swoją karierę oferować będą praktyki i staże, a dla tych którzy szukają dodatkowej pracy będą mieli oferty pracy tymczasowej. 

www.adecco.pl

Czytaj mniej

Adecco jest światowym liderem wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. Dla studentów rozpoczynających swoją kari…

Czytaj więcej

SITEL POLSKA

Sitel Polska to outsourcingowe contact center zatrudniające ponad 850 pracowników.
Od 2004 roku świadczymy kompleksowe usługi z zakresu obsługi klienta dla światowych liderów branży technologicznej oraz e-commerce.
Z Warszawy wspieramy klientów drogą telefoniczną, mailową oraz czat w 22 językach! www.sitel.com

Czytaj mniej

Sitel Polska to outsourcingowe contact center zatrudniające ponad 850 pracowników.
Od 2004 roku świadczymy kompleksowe usługi z zakresu obsługi klienta dla światowych liderów branży …

Czytaj więcej

POLSKO-UKRAIŃSKA IZBA GOSPODARCZA

Ukraińska Izba Gospodarcza współpracuje z polskimi, ukraińskimi i międzynarodowymi organizacjami biznesowymi oraz kulturalnymi, by kształtować pozytywny wizerunek Ukrainy w Polsce i Polski na Ukrainie. www.pol-ukr.com

Czytaj mniej

Ukraińska Izba Gospodarcza współpracuje z polskimi, ukraińskimi i międzynarodowymi organizacjami biznesowymi oraz kulturalnymi, by kształtować pozytywny wizerunek Ukrainy w Polsce i …

Czytaj więcej

SANTANDER UNIVERSIDADES

Wsparcie edukacji w czasach pandemii

Pandemia ograniczyła znacznie możliwości rozwoju kompetencji poprzez udział w konferencjach, szkoleniach, warsztatach, stażach itd. Aby wesprzeć młodych ludzi w tym trudnym czasie Grupa Santander przemodelowała i zintensyfikowała wsparcie jakie oferuje od lat środowisku akademickiemu.

Tylko w 2020 przekazaliśmy:

156000 stypendiów na świecie, 110 milionów euro na rozwój edukacji na świecie, 3283 stypendiów w Polsce, 1,053 miliona złotych na rozwój edukacji w Polsce

 

 

 

Globalna platforma stypendialna

Nabór na wszystkie projekty finansowane przez Grupę Santander publikowane są na platformie santander-grants.com. Daje ona możliwość aplikowania na wybrane projekty realizowane nie tylko w Polsce, ale także te organizowane przez Santandera z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy nawet Ameryki Południowej.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SANTANDER-GRANTS.COM

Więcej informacji o programie Santander Universidades

http://www.santanderuniversidades.pl

https://www.facebook.com/SantanderUniversidadesPolska

Czytaj mniej

Wsparcie edukacji w czasach pandemii

Pandemia ograniczyła znacznie możliwości rozwoju kompetencji poprzez udział w konferencjach, szkoleniach, warsztatach, stażach itd. Aby wesprzeć młodych ludzi w…

Czytaj więcej

Klasa Konfucjańska

Klasa Konfucjusza w uczelniach Vistula to instytucja edukacyjna, współtworzona przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Polsce i Tianjin University of Technology w Chinach, której celem jest wspieranie lokalnego nauczania języka chińskiego i wymiany kulturowej.

Jej celem jest wspieranie nauczania języka chińskiego i wspieranie wymiany kulturalnej.

Od czasu otwarcia w czerwcu 2012 r. Klasa Konfucjańska w Uczelni Vistula dynamicznie rozwija się. Organizujemy kursy języka chińskiego prowadzone przez 5-6 doświadczonych nauczycieli, native speakerów z Chin, którzy mają do dyspozycji najlepsze podręczniki i wiele innych materiałów do nauczania.

Klasa Konfucjańska działa w nowoczesnym i dobrze wyposażonym kampusie Uczelni Vistula. W czerwcu 2014 r. odbył się tu pierwszy konkurs językowy „Chiński Most” dla uczniów szkół średnich, zorganizowany we współpracy z Ambasadą Chin w Warszawie. W 2019 r. powstało tu centrum egzaminacyjne HSK (Chinese Proficiency Test).

Klasa Konfucjańska to marka, która gwarantuje wysoką jakość. Jeśli chcesz poznać język chiński i kulturę Chin, odwiedź nas na kampusie Uczelni Vistula.

Przydatne linki:

www.chinesetest.cn

www.cief.org.cn/kzxy

chinese.tjut.edu.cn

StudentsCourse durationOne-time payment (A1-A4+)
Vistula Students40 class hours120 PLN
Vistula Staffs40 class hours120 PLN
NonVistula Student40 class hours360 PLN
NonVistula Adult40 class hours720 PLN

Oferta

  • Oferujemy kursy języka chińskiego dla studentów Uczelni Vistula. Są one również dostępne dla osób z zewnątrz za niewielką opłatą.
  • Przygotowujemy do oficjalnego egzaminu HSK, który daje wiele możliwości podróżowania do Chin i studiowania w chińskich uczelniach.
  • Obecnie mamy w ofercie chiński test biegłości (HSK) i młodzieżowy chiński egzamin (YCT). W niedalekiej przyszłości będziemy również przeprowadzać test mówienia HSK (HSKK) i test języka chińskiego (BCT).
  • Organizujemy także w Uczelni Vistula lekcje Wushu (Kung-fu, Chińska Sztuki Walki). Prowadzi je trener polskiej reprezentacji Wushu.
  • W ofercie Klasy Konfucjańskiej są też prezentacje kultury chińskiej, w tym Opery Pekińskiej, chińskiej kaligrafii itp. w szkołach wyższych i średnich oraz innych instytucjach na terenie Warszawy.
  • Proponujemy także możliwość studiowania w Chinach za pośrednictwem programów finansowanych przez rząd w Pekinie. Poniżej znajdują się główne programy stypendialne.
    a) Półroczne stypendium Instytutu Konfucjusza – studia w Chinach.
    b) Roczne stypendium Instytutu Konfucjusza – studia w Chinach.
    c) Programy wymiany między Uczelnią Vistula i Politechniką w Tiencin – studia w Chinach.
    d) Studia w Chinach.
  • Organizujemy obóz letni w Chinach (zwykle na początku lipca). Tak długo, jak jesteś zarejestrowanym studentem naszych kursów języka chińskiego lub kung-fu, masz prawo do udziału w letnim obozie organizowanym i sponsorowanym przez Uczelnie Vistula i Politechnikę w Tiencin.

HSK (egzamin z języka chińskiego) 汉语水平考试

I. Co to jest egzamin HSK?

Chinese Proficiency Test (HSK) to międzynarodowy ustandaryzowany test znajomości języka chińskiego. Ocenia umiejętności obcokrajowców w posługiwaniu się językiem chińskim w życiu codziennym, akademickim i zawodowym. HSK składa się z sześciu poziomów: HSK (poziom I), HSK (poziom II), HSK (poziom III), HSK (poziom IV), HSK (poziom V) i HSK (poziom VI). Uzyskany certyfikat jest honorowany na całym świecie przez uniwersytety i firmy. Wyniki egzaminów są ważne przez dwa lata. Poziom egzaminu HSK został dostosowany do poziomu biegłości językowej Rady Europy. Szczegółowe informacje na temat egzaminów HSK, przykładowe materiały egzaminacyjne można znaleźć na stronie: http://www.chinesetest.cn/godownload.do

II. Termin, miejsce, opłaty

1. Niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Godziny rozpoczęcia egzaminów:

  • HSK poziom 2 – godz. 9:00
  • HSK poziom 3 – godz. 13:30

Miejsce:  ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa 

Klasa Konfucjańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Wymagana jest rejestracja do godz. 17:00 czasu warszawskiego, do 25 marca 2024 r. pod adresem:  http://www.chinesetest.cn/.

2. Sobota, 22 czerwca 2024 r.

Godzina rozpoczęcia egzaminu:

  • HSK poziom 5 – godz. 13:30

Miejsce:  ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa 

Klasa Konfucjańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Wymagana jest rejestracja do godz. 18:00 czasu warszawskiego, do 26 maja 2024 r. pod adresem:  http://www.chinesetest.cn/.

Opłaty egzaminacyjne:

  • HSK poziom 1 – 50 zł
  • HSK poziom 2 – 100 zł
  • HSK poziom 3 – 150 zł
  • HSK poziom 4 – 200 zł
  • HSK poziom 5 – 250 zł
  • HSK poziom 6 – 300 zł

Opłatę egzaminacyjną należy wpłacić na poniższy rachunek bankowy:

Bank: ALIOR BANK

Adres: ul. Łopuszańska 38 D, 02-232 Warszawa

Kod Swift: ALBPPLPW

IBAN: PL

Numer rachunku: 49 2490 0005 0000 4520 8418 9996 – opłaty w złotych

Tytuł wpłaty powinien zawierać: nazwisko egzaminatora, adres z kodem pocztowym, informację o poziomie egzaminu (np. Jane, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, HSK 3).

***Potwierdzenie wpłaty prosimy przesłać do Klasy Konfucjańskiej w Akademii Finansów I Biznesu Vistula na adres: china@vistula.edu.pl.

III. Jaki poziom egzaminu powinienem wybrać?

HSK poziomWymogi dotyczące słownictwaCEF
HSK 1150A1
HSK 2300A2
HSK 3600B1
HSK 41200B2
HSK 52500C1
HSK 65000C2

Więcej informacji: Klasa Konfucjańska Uczelni Vistula.

Godziny pracy biura: 9:00 – 12:00

Adres biura: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, pokój 401

Adres e-mail: china@vistula.edu.pl

YCT (Youth Chinese Test)

I. Czym jest egzamin YCT

Youth Chinese Test (YCT) to międzynarodowy ustandaryzowany test znajomości języka chińskiego, który ocenia umiejętności uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w zakresie używania chińskiego jako drugiego języka w życiu codziennym i akademickim. YCT jest podzielony na test pisemny i ustny, które są od siebie niezależne. Test pisemny składa się z czterech poziomów, a YCT (poziom I), YCT (poziom II), YCT (poziom III) i YCT (poziom IV). Test ustny składa się z dwóch poziomów: YCT (poziom podstawowy) i YCT (poziom średniozaawansowany). Szczegółowe informacje na temat egzaminów YCT oraz przykładowe materiały egzaminacyjne można znaleźć na stronie: http://www.chinesetest.cn/gosign.do?id=1&lid=0

II. Terminy, miejsce i opłaty

Termin: sobota, 9 maja 2020 r.|
Godziny rozpoczęcia egzaminów:

  • Poziom 1 YCT – godz. 9:00
  • Poziom 2 YCT – godz. 11:00

Miejsce:  ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

Klasa Konfucjańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Wymagana jest rejestracja do 12 kwietnia 2020 r. na stronie: http://www.chinesetest.cn/ do 12 kwietnia 2020 r.

Opłaty egzaminacyjne:

  • Poziom 1 YCT – 30 zł
  • Poziom 2 YCT – 90 zł

Opłatę egzaminacyjną należy wpłacić na poniższy rachunek bankowy:

Bank: ALIOR BANK

Adres: ul. Łopuszańska 38 D, 02-232 Warszawa

Kod Swift: ALBPPLPW

IBAN: PL

Numer rachunku: 49 2490 0005 0000 4520 8418 9996 – opłaty w złotych.

Tytuł wpłaty powinien zawierać: nazwisko egzaminatora, adres z kodem pocztowym, informację o poziomie egzaminu (np. Jane, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, HSK 1).

***Potwierdzenie wpłaty prosimy przesłać do Klasy Konfucjańskiej w Akademii Finansów I Biznesu Vistula na adres: china@vistula.edu.pl.

III. Jaki poziom egzaminu powinienem wybrać?

Poziom YCTWymagania dotyczące słownictwaWymiar nauki
YCT 180Ok. 3 miesięcy, 2-3 godziny lekcyjne w tygodniu
YCT 2150Ok. 6 miesięcy, 2-4 godziny lekcyjne w tygodniu

Więcej informacji: Klasa Konfucjańska Uczelni Vistula.

Godziny pracy biura: 9:00 – 13:00

Adres biura: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, pokój 401

Adres e-mail: china@vistula.edu.pl

Załączniki do pobrania

Application Form 2022/2023 – Beginners
Application Form 2022/2023 – Existing Levels

Uczelnie Vistula są otwarte na nowe idee, świat i ludzi. Śledzimy to, co najbardziej odkrywcze i inspirujące, podejmując jednocześnie inicjatywy, które mogą interesować i angażować innych. Stawiamy na wymianę myśli, refleksję i dialog. Ten kurs budzi respekt. Potwierdzają to znakomite osobistości, które nas odwiedzają – uznani naukowcy, przedstawiciele świata polityki, biznesu czy sportu. To niepodważalny dowód prestiżu naszych uczelni, a dla społeczności akademickiej ważny impuls do kontynuowania otwartych dyskusji i dalszego rozwoju.

  • Ali Babacan – turecki ekonomista, przedsiębiorca i polityk, był współzałożycielem narodowo-konserwatywnej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju – AKP, członkiem parlamentu i ministrem stanu ds. ekonomicznych w latach 2002–2007, szefem negocjatorów w rozmowach o przystąpieniu Turcji do Unii Europejskiej a następnie ministrem spraw zagranicznych, od 2009 r. do 2015 r. piastował urząd wicepremiera ds. gospodarczych; w 2019 r. opuścił AKP, powołując się na „głębokie różnice” zdań co do kierunku partii, w 2020 r. założył Partię Demokracji i Postępu (DEVA); był gościem AFiB Vistula w 2012 r.
  • Salvadore Babones – amerykański socjolog, profesor University of Sydney, a także Associate Fellow w Institute for Policy Studies, specjalista w dziedzinie ekonomii, polityki i społeczeństwa Chin i Stanów Zjednoczonych; w swojej pracy naukowej specjalizuje się także w teorii systemów-światów; autor kilku książek i licznych artykułów, zarówno naukowych, jak i w mediach popularnych; wykładał gościnnie na Nanyang Technological University oraz w Academia Sinica; w 2016 r. wygłosił w AFiB Vistula wykład „Nierówności w globalnym świecie” i poprowadził warsztaty metodologiczne.
  • Włodzimierz Cimoszewicz – polski polityk, prawnik, doktor nauk prawnych, były poseł na sejm i senator, prezes Rady Ministrów w latach 1996-1997, w latach 1993-1995 wicepremier, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, potem wicemarszałek sejmu II kadencji, szef Komitetu Integracji Europejskiej, minister spraw zagranicznych oraz marszałek sejmu IV kadencji, od 2019 r. deputowany do Parlamentu Europejskiego – wchodzi w skład delegacji Lewica dla Europy; Włodzimierz Cimoszewicz był wykładowcą w AFiB Vistula.
  • Ryszard Czarnecki – polski polityk, członek PiS, historyk, dziennikarz, działacz sportowy – członek zarządu PKOL; poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i IX kadencji, w latach 2014-2018 jego wiceprzewodniczący; w 1993 r. wiceminister kultury, w latach 1997–1998 przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej, od 1998 r. do 1999 r. minister – członek Rady Ministrów, w 2015 r. wygłosił w AFiB Vistula wykład „Unia Europejska wobec Rosji, wczoraj, dziś, jutro”​.
  • Aleksander Doba – polski podróżnik i kajakarz; w plebiscycie „National Geographic zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”; jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej wyłącznie dzięki sile mięśni, opłynął kajakiem Morze bałtyckie i Bajkał; również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemysła do Świnoujścia; dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim; zmarł zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro.
  • John T. Green – profesor na Cambridge University, wcześniej w Imperial College London; zajmuje się zarządzaniem w szkolnictwie wyższym i biznesie, rozwija też start-upy i doradza przedsiębiorcom; w 2014 r. gościł w AFiB Vistula, biorąc udział w międzynarodowej konferencji „Intellectual Capital and Education 2014”poświęconej współpracy nauki i biznesu, edukacji i kapitałowi intelektualnemu.
  • Abdullah Gul – prezydent Turcji od 2007 r. do 2014 r., wicepremier i minister spraw zagranicznych w latach 2003-2007 oraz premier Turcji w latach 2002-2003; gorący orędownik członkostwa Turcji w Unii Europejskiej, mówił, że przyszłość jego kraju jest w zjednoczonej Europie; był gościem Vistuli w 2011 r., spotkał się ze studentami i wykładowcami.
  • Danuta Hübner – polska ekonomistka i polityk, profesor nauk ekonomicznych, doktor honoris causa kilku uniwersytetów, od 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego; wprowadzała Polskę do Unii Europejskiej jako minister ds. europejskich; w latach 2004-2009 Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej; jako główny negocjator doprowadziła do członkostwa Polski w OECD; w latach 1997-1998 szefowa Kancelarii Prezydenta RP; pracowała także w Organizacji Narodów Zjednoczonych – w randze Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ kierowała Europejską Komisją Gospodarczą; w 2015 r. wygłosiła w Vistuli wykład pt. „Integracja europejska Anno Domini 2015”.
  • Jarosław Kalinowski – polski polityk, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego i przewodniczący Rady Naczelnej tej partii oraz jej były prezes (1997–2004), w 1997 r. minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej, a w latach 2001–2003 minister rolnictwa i rozwoju wsi, równolegle pełnił funkcję wiceprezesa Rady Ministrów; w latach 2005–2009 wicemarszałek Sejmu V i VI kadencji, w latach 1993–2009 poseł na Sejm II, III, IV, V i VI kadencji, od 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego; kandydat w wyborach prezydenckich w 2000 r. i 2005 r.; w 2015 r. wygłosił w AFiB Vistula prelekcję pt. „Rolnictwo – Energia – Środowisko. Wybrane aspekty funkcjonowania Polski w ramach Unii Europejskiej.”
  • Robert Krool – fundator i prezes zarządu Fundacji LifeSkills; zawodowy mentor, diagnostyk rozwojowy, pedagog i przedsiębiorca; jeden z nielicznych w Polsce biegłych sądowych w dziedzinie restrukturyzacji i oceny ryzyka biznesowego; sklasyfikowany przez media wśród najbardziej wpływowych doradców biznesu w Polsce; członek-założyciel Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce; w 2012 r. był gościem AFiB Vistula, biorąc udział w konferencji „Kapitał Intelektualny Szkół Wyższych”.
  • Andreas Kuettel – wybitny szwajcarski skoczek narciarski, mistrz świata w 2009 r.; w 2017 r. obronił doktorat na temat sportowców i ich życia po karierze i rozpoczął pracę w Syddansk Universitetes – Uniwersytecie Południowej Danii; w 2014 r. gościł w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula na zaproszenie ówczesnej rektor, profesor Jolanty Żyśko.
  • Jerzy Kwieciński – polski inżynier, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, doktor nauk technicznych; w latach 2005–2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w latach 2015–2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju; w latach 2018–2019 minister inwestycji i rozwoju, a w 2019 r. również minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego; w 2020 r. został prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa; od stycznia 2021 r. wiceprezes banku PKO S.A.; w październiku 2016 r. był gościem honorowym w AFiB Vistula na inauguracji nowego roku akademickiego.
  • Lucy Long – badaczka kultury kulinarnej, profesor Uniwersytetu stanowego w Ohio, członek Instytutu Smithsona (największego kompleksu muzeów i instytucji badawczych na świecie), zaangażowana w budowanie mostów i wspieranie synergii pomiędzy nauką a sektorem publicznym w dziedzinie kulinariów, w 2019 r. wzięła udział w konferencji „Międzykulturowa turystyka kulinarna pokoleń” organizowanej przez SGTiH Vistula.
  • Cecilia Malstrom – szwedzka polityk, działaczka Ludowej Partii Liberałów, była minister ds. europejskich i posłanka do Parlamentu Europejskiego; w latach 2010-2014 komisarz Unii Europejskiej ds. spraw wewnętrznych, od 2015 r. do 2019 r. komisarz ds. handlu; od 2019 r. jest profesorem na Uniwersytecie w Göteborgu; w 2017 r. poprowadziła w AFiB Vistula Dialog Obywatelski pt. „Nowe gospodarcze możliwości dla Polski i UE” oraz Forum CETA.
  • Andrew Moravcsik – profesor i dyrektor programu Unii Europejskiej na Uniwersytecie Princeton, dyrektor Liechtenstein Institute on Self-Determination, profesor na Technische Universität München; czołowy przedstawiciel teorii liberalizmu w nauce o stosunkach międzynarodowych i jedna z najważniejszych na świecie postaci w obszarze europeistyki; prowadzi badania na temat integracji europejskiej, organizacji międzynarodowych i praw człowieka; jest również aktywny w nauczaniu i opracowywaniu metod jakościowych, w tym rozwijaniu „aktywnego cytowania”, standardu mającego na celu zapewnienie przejrzystości jakościowych badań w dziedzinie nauk społecznych; w przeszłości był politykiem i dziennikarzem; pisze popularne i naukowe prace dotyczące muzyki klasycznej, zwłaszcza opery; w 2015 r. wygłosił w AFiB Vistula wykład inauguracyjny „Porządek i chaos w XXI wieku: jak zrozumieć świat?”.
  • Henryka Mościcka-Dendys – polska prawniczka, urzędniczka państwowa i dyplomata, od 2002 r. związana z MSZ, od 2013 r. do 2015 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych; w latach 2015–2020 ambasador RP w Danii; członek rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (2011–2016); od 2020 r. kierowniczka Biura Inwestycji MSZ; w 2015 r. była gościem AFiB Vistula, wygłosiła wykład pt. „The Future of Europe”.
  • Andrzej Olechowski – polski polityk i ekonomista, doktor nauk ekonomicznych, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego w warszawie S.A., członek Rady Dyrektorów Euronet Worldwide Inc. oraz Play Communication; były minister finansów i minister spraw zagranicznych; kandydat w wyborach prezydenckich (2000 i 2010), współzałożyciel Platformy Obywatelskiej; w latach 1992-1993 oraz 1995 r. doradca ds. gospodarczych prezydenta Lecha Wałęsy; był wykładowcą AFiB Vistula.
  • Józef Oleksy – polski polityk i ekonomista, doktor nauk ekonomicznych, Prezes Rady Ministrów w latach 1995–1996, marszałek sejmu II i IV kadencji; w 2004 r. Wiceprezes Rady Ministrów oraz minister spraw wewnętrznych w rządzie Leszka Millera, w latach 1989–2005 poseł na Sejm I,II, III, IV i X kadencji, przewodniczący Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej (1996–1997) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (2004–2005), wiceprzewodniczący SLD w latach 2003–2004 i 2012–2015; Józef Oleksy był wieloletnim Dziekanem Wydziału Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula oraz Przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Spraw Społecznych i Stosunków Międzynarodowych.
  • Kazimierz Michał Ujazdowski – polski polityk związany w przeszłości z PiS, a obecnie z Koalicją Obywatelską, prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego; minister kultury i dziedzictwa narodowego w latach 2000–2001, 2005–2006 oraz 2006–2007, wicemarszałek Sejmu IV kadencji, poseł na Sejm I, III, IV V, VI i VII kadencji; poseł do parlamentu Europejskiego VIII kadencji, senator X kadencji; autor, współautor i redaktor książek, poświęconych głównie polityce kulturalnej i historycznej oraz zagadnieniom ustrojowym i konstytucyjnym, a także historii polskiego konserwatyzmu oraz myśli konserwatywnej; w 2016 r. wygłosił w AFiB Vistula wykład „Ufać Polsce i Europie. 5 tez w sprawie polityki Polski w Europie”.
  • Guy Verhofstadt – belgijski i flamandzki polityk; w 1985 r. został wybrany w skład parlamentu oraz powołany na urząd ministra ds. budżetu; w 1991 r. utworzył partię Flamandzkich Liberałów i Demokratów; po porażkach wyborczych zrezygnował z polityki, wrócił w 1997 r. w roli przewodniczącego partii z nowym programem; w latach 1999–2008 premier Belgii, od 2009 r. poseł do Parlamentu Europejskiego; lider Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy; koordynator Brexitu z ramienia Parlamentu Europejskiego; w 2016 r. wygłosił w Vistuli wykład pt. „Przyszłość Europy”.
  • Margrethe Vestager – duńska polityk, była minister edukacji, posłanka do Folketingetu, od 2007 r. liderka partii Det Radikale Venstre, w latach 2011-2014 minister gospodarki i spraw wewnętrznych, od 2014 członkini Komisji Europejskiej, a od 2019 r. jedna z wiceprzewodniczących wykonawczych KE; to ona zażądała od Apple’a miliardów euro zaległych podatków, a od Google’a ustępstw wobec konkurentów; wykazała, że Mastercard zawyża opłaty kartowe, a Gazprom winduje ceny gazu sprzedawanego kilku krajom członkowskim UE, w tym Polsce; w 2019 r. poprowadziła w AFiB „Vistula Dialog Obywatelski”.
  • Sun Yuxi – chiński poeta i dyplomata, w latach 2010-2012 ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce; odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej w uznaniu swego wybitnego wkładu w rozwój stosunków chińsko-polskich;  był gościem Vistuli w 2011 r.
  • Taavi Rõivas – estoński ekonomista, polityk i samorządowiec, parlamentarzysta, w latach 2012–2014 minister spraw społecznych. Miał 36 lat, gdy objął urząd premiera. W 1998 r. wstąpił liberalnej i prozachodniej Estońskiej Partii Reform. Pracował krótko w prywatnym przedsiębiorstwie, następnie na stanowiskach doradcy w administracji rządowej. W 2005 r. został po raz pierwszy radnym miejskim Tallinna. W 2007 r. uzyskał mandat posła do Zgromadzenia Państwowego (Riigikogu). W 2011 r. został wybrany na kolejną kadencję. 11 grudnia 2012 r. objął urząd ministra spraw społecznych w trzecim gabinecie Andrusa Ansipa. 14 marca 2014 r. prezydent Toomas Hendrik Ilves powierzył mu misję sformowania rządu. Poza Estońską Partią Reform do koalicji weszła Partia Socjaldemokratyczna. W kwietniu 2015 r. ponownie został wybrany do parlamentu i utworzył drugi rząd. W listopadzie tegoż roku koalicja rozpadła się a jego gabinet przegrał w parlamencie głosowanie nad wotum nieufności. Po odejściu z rządu był wiceprzewodniczącym parlamentu, zrezygnował jednak w październiku 2017 r. W 2019 r. utrzymał mandat deputowanego do Riigikogu na kolejną kadencję.
  • John Busuttil – dyrektor ds. ONZ w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich oraz Handlu Malty. Znakomity dyplomata z długą historią działalności w obszarze spraw międzynarodowych. Specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych, polityce, prawach człowieka i administracji. Jest ekspertem w dziedzinie spraw publicznych z tytułem magistra stosunków międzynarodowych, ekonomii i prawa, który uzyskał na Śródziemnomorskiej Akademii Studiów Dyplomatycznych Uniwersytetu Maltańskiego. Pracował na placówkach w Brukseli, Nowym Jorku, Genewie i Bonn. W swojej karierze zajmował się sprawami pokoju i bezpieczeństwa – również w Afryce.

Uczelnie partnerskie – podwójne dyplomowanie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje z ponad 40-toma zagranicznymi uczelniami w zakresie wymiany wykładowców i studentów, wspólnych programów i projektów, badań, wymiany doświadczeń oraz publikacji. Szczególne miejsce zajmuje Centria University of Applied Sciences w Finlandii. Dzięki zawartej z nią umowie o podwójnym dyplomowaniu, tzw. double degree, studenci studiów I stopnia na kierunkach Zarządzanie i Informatyka mogą studiować przez dwa semestry w uczelni partnerskiej i w efekcie uzyskać dyplom licencjacki obu instytucji. Centria University of Applied Sciences to dynamiczna, międzynarodowa uczelnia, która kształci w języku angielskim.

Centria University / Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula współpracuje także z Hilbert College w Hamburgu w stanie Nowy Jork. Studenci kierunku Zarządzanie – studia I stopnia, mogą przez rok kształcić się za oceanem. Koszt nie przekracza 22 tys. dolarów rocznie. Opłata obejmuje czesne, zakwaterowanie i wyżywienie. W ramach współpracy obu instytucji studenci Vistuli mają dostęp do praktyk i staży. Otrzymują też przygotowanie do dalszego kształcenia w Stanach Zjednoczonych.

Hilber College / Vistula University
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +46

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.