VivaFeminae! Czyli o tym, dlaczego kobiety cierpią na „syndrom oszustki”
Instytut badań w dyscyplinie Nauki o Polityce i Administracji, kierunek Stosunki Międzynarodowe oraz Instytut Vox Feminae zapraszają na drugie z serii spotkań z cyklu VivaFeminae! Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o godz. 10:00 w Auli A2a.
Kobiety mają cechy i umiejętności, niezbędne współczesnym menedżerom – intuicję, umiejętności komunikowania się i współpracy, negocjowania i dochodzenia do kompromisu, dostrzegania ludzi jako głównego kapitału. Mimo to, kobiety rzadziej konkurują o wysokie stanowiska w pracy i rzadziej biorą aktywny udział w życiu politycznym.
W kolejnej debacie z cyklu Viva Feminae! porozmawiamy o tym:
- jak wysoka samoocena zwiększa potrzebę auto-ekspresji, ujawnienia wewnętrznego bogactwa i bardziej otwartej komunikacji.
- jak świadome budowanie własnej wartości i wysokiej samooceny w przyszłych okresach może przełożyć się na realizację celów życiowych i uwolnić do gospodarki drzemiący potencjał w postaci kobiet-przedsiębiorców, nowej klasy menedżerek czy nowej siły politycznej.
Naszymi gośćmi w tej debacie będą:
Marta Bierca
Dr socjologii (Uniwersytet SWPS) i antropolożka (UW), specjalistka badań społecznych (Goldsmiths College, University of London). Współzałożycielka i partnerka w agencji badawczej WiseRabbit. Posiada 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań społecznych i marketingowych dla wielu instytucji i marek na skalę polską, ale i globalną. Autorka książki „Nowe wzorce ojcostwa w Polsce”. Członkini European Sociological Association, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.
https://www.linkedin.com/in/marta-bierca-59772137/
Agnieszka Pach
Psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie ze specjalnością Psychologia Kliniczna i Zdrowia. Posiada doświadczenie w pracy w korporacji, założycielka Poradni Psychologiczno- Psychiatrycznej Personaliti gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Doświadczenie kliniczne zdobywała na oddziałach psychiatrycznych w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego, Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na całodobowym Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym oraz Mazowieckim Szpitalu Psychiatrycznym Drewnica.
Pracuje z osobami, które cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości, doświadczającym poczucia osamotnienia, pustki, mają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji, chcą lepiej poznać i zrozumieć przeżywane uczucia i swoje zachowania.
https://www.facebook.com/PERSONALITIpl
https://www.instagram.com/poradniapersonaliti?igsh=MWh5OHpqcXBqNHRxNw%3D%3D&utm_source=qr
Joanna Lipnicka
Psycholog, coach ICC, psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Posiada 25-cio letnie doświadczenie w biznesie, w podmiotach polskich i międzynarodowych. Zorientowana na realizację zadań, z sukcesem zarządzała projektami w zakresie budowania sieci sprzedaży B2C, gdzie wprowadzała nowe rozwiązania w systemach szkoleniowych i motywacyjnych. Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu spółkami, w tym jako prezes zarządu spółki akcyjnej w Grupie Polsat Plus. Posiadanymi kompetencjami i zdobytą wiedzą wspiera liderów i menedżerów w realizacji celów, identyfikacji zasobów i przekraczaniu własnych ograniczeń.
www.linkedin.com/in/joanna-lipnicka-psychologia-psychoterapia-coaching
Rozmowę moderować będzie:
Agata Włodkowska
Politolożka, doktor habilitowana nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Prowadzi badania z zakresu stosunków międzynarodowych na obszarze poradzieckim, polityki zagranicznej Polski i Rosji oraz teorii polityki zagranicznej i stosunków międzynarodowych. Ważną częścią jej badań jest także problematyka gender w stosunkach międzynarodowych. Koordynatorka projektu i współautorka raportu: Kobiety w polskiej politologii. Od diagnozy do współpracy (http://kobietywpolitologii.pl). Założycielka i członkini Stowarzyszenia FemGlobal. Kobiety w polityce międzynarodowej oraz Stowarzyszenia Studiów Strategicznych.
Transmisja z debaty będzie dostępna na Facebooku Grupy Uczelni Vistula.