UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Agnieszka Sojka

dr Agnieszka Sojka

dr Agnieszka Sojka
e-mail:
a.sojka@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek Kształcenia: Pedagogika

Doktor nauk humanistycznych, pedagog, historyk, muzyk, menadżer, mediator sądowy; absolwentka Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Historii Kościoła Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), a także Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni (obecnie Uniwersytet Morski), aktualnie słuchaczka podyplomowych studiów w zakresie mediacji gospodarczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; stażystka Wydziału Pedagogicznego oraz Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, podejmowała współpracę merytoryczną i organizacyjną z Polską Akademią Nauk, University of Exeter w Wielkiej Brytanii, Pädagogische Hochschule Oberösterreich w Linz w Austrii oraz Istanbul Aydin Univeritesi w Turcji.

Jest autorką innowacyjnych projektów z zakresu transferu wiedzy teoretycznej do biznesu zrealizowanych w środowisku biznesowym w ramach współpracy B+R podejmowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestniczyła w licznych projektach badawczych, m.in. na Wydziale Zarządzania UJ we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia oraz brała udział w pracach zespołów a także grup roboczych zajmujących się problematyką dyskryminacji, równego traktowania i mobbingu, m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie. Aktualnie realizuje projekt z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dotyczący nowoczesnego kształcenia nauczycieli. Prace eksperckie w zakresie edukacji włączającej i pedagogiki różnicy oraz animacji czytelnictwa dzieci i młodzieży prowadziła dla NGO’s. Teoretyczną wiedzę naukową komercjalizowała jako ekspert w TVP 1, Radio Kraków oraz jako redaktor prowadząca dział Psychologia i Duchowość w czasopiśmie „Imago”. Sprawowała i sprawuje funkcje m.in.: instytutowego koordynatora ECTS w Instytucie Pedagogiki UJ, pełnomocnika rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie ds. studenckich, członka Komisji ds. zmian na specjalności animacja społeczno-kulturowa w IP UJ, recenzenta czasopism naukowych „Ars Educandi” oraz „Ruch Pedagogiczny”, stałego mediatora przy sądach okręgowych w Warszawie, Krakowie, Szczecinie. Prowadziła i prowadzi: wykłady, konwersatoria, ćwiczenia, warsztaty, fakultety, lektoria oraz seminaria licencjackie i magisterskie w: Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytucie Pedagogiki i Psychologii Akademii Świętokrzyskiej im J. Kochanowskiego w Kielcach (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego), Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie, Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu oraz na Wydziale Humanistycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wydziale Pedagogicznym im. A. Gieysztora w Pułtusku, Wydziale Pedagogicznym Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. B. Prusa.

Jest autorką i współredaktorką książek na temat kultury artystycznej oraz jej roli w procesach aktywizacji społecznej i zawodowej osób z zaburzeniami psychicznymi, a także ponad 70 artykułów poświęconych analizie różnorodnych przekazów medialnych pod kątem aksjologiczno-antopologicznym, animacji społeczno-kulturowej jako innowacyjnej metodyki angażowania jednostek i grup, również podejmujących problematykę szkoły i nauczyciela. Prowadzi warsztaty emisji głosu z dykcją i recytacją, aktywizujących metod pracy, wzmacniania procesów komunikacji i motywacji oraz kursy pedagogiczne dla różnych grup zawodowych.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

– edukacja muzyczna i historia muzyki;
– pedagogika społeczna i kultury;
– kształcenie nauczycieli;
– etyka biznesu i mediów;
– HR i PR.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Master Europei Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.