Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Marta Milewska

dr Marta Milewska

E-mail: m.milewska@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Historia

Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, adiunkt na Wydziale Humanistycznym AFiB. W latach 2017-2019 adiunkt na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Kierownik specjalności nauczycielskiej i opiekun praktyk studenckich dla specjalności nauczycielskiej. W latach 2014-2018 członek zarządu Międzywydziałowego Centrum Badań Niemcoznawczych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Od 2016 r. redaktor-koordynator portalu internetowego „Biuletyn Polonistyczny”. W latach 2015-2017 stypendysta niemieckiego stowarzyszenia Ost-West-Forum Gut Gödelitz. W latach 2018-2019 stypendysta niemieckiej fundacji Marion Dönhoff Stiftung. W latach 2017-2019 ekspert merytoryczny ds. przedmiotów humanistycznych w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie w projekcie: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólne w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”. W latach 2019-2020 ekspert merytoryczny ds. historii w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie w projekcie: „Tworzenie e-materiałów dydaktycznych do kształcenia ogólnego – (Etap II)”. Od 2019 r. członek Akademickiego Towarzystwa Edukacyjno-Naukowego „Atena”. Od 2020 roku pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Warszawie, kierownik Izby Pamięci IPN Strzelecka 8. Uczestnik polskich i międzynarodowych konferencji, promotor i recenzent wielu prac licencjackich, opiekun praktyk dla specjalności nauczycielskiej na studiach II stopnia, członek Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia AFiB, członek Rady Naukowej Dyscypliny Historia AFiB, członek Światowej Rady Badań nad Polonią.

W działalności naukowej zajmuje się historią XIX wieku ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień społecznych i zdrowotnych oraz historią XX wieku. Prowadzi badania z zakresu edukacji historycznej i relacji polsko-niemieckich w XX wieku. Jest autorką monografii i artykułów naukowych z zakresu opieki medycznej i ochrony zdrowia w XIX i XX wieku, osadnictwa niemieckiego i edukacji historycznej.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• historia XIX wieku;
• historia XX wieku;
• edukacja historyczna;
• historia regionalna;
• historia medycyny.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.