Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Jacek Konik

dr Jacek Konik

dr Jacek Konik
e-mail: j.konik@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Historia

Doktor archeologii, historyk. Był członkiem polskich i międzynarodowych misji archeologicznych (m.in. Liban, Izrael). Od 2011 r. pełni funkcję zastępcy kierownika wykopalisk prowadzonych na Pomorzu, Śląsku i w Pieninach przez fundację archeologiczną „Ureusz”. Jest konsultantem naukowym, autorem oraz współautorem licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych (publikowanych m.in. w „The Qumran Chronicle”, „Więzi”) oraz książek (m.in. Polska według mistrzów, Pochwała niepokory). Współpracuje z warszawskimi instytucjami zajmującymi się popularyzacją historii, m.in. z Domem Spotkań z Historią. Członek Grupy Roboczej przy Polsko-Niemickiej Komisji Podręcznikowej i Europejskiego Stowarzyszenia Archeologów.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • historia i archeologia starożytnego Izraela;
  • historia  i archeologia starożytnego Bliskiego Wschodu;
  • historia i archeologia wczesnego średniowiecza;
  • historia i kultura Żydów (od starożytności do czasów współczesnych);
  • geneza współczesnych totalitaryzmów.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.