Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr hab. Maciej Smuk

dr hab. Maciej Smuk

E-mail: m.smuk@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Pedagogika

Dr hab. nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa od 2016 r., profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Filolog romański (2003 r.). Obecnie Dyrektor Instytutu Romanistyki na Wydziale Neofilologii tejże uczelni.
Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Ekspert zewnętrzny Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie egzaminu ośmioklasisty z języka francuskiego.

W działalności naukowej zajmuje się aspektami psychologicznymi i społecznymi związanymi z nauką języków obcych. Błędne przekonania, półprawdy i teorie subiektywne na temat nauczania/uczenia się to w ostatnich latach jego główny obszar badawczy.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z dydaktyki języków obcych. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć na kilku zagranicznych uczelniach.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Wszelkie zagadnienia związane z nauczaniem/uczeniem się
• Psychologiczne aspekty nauczania/uczenia się (języków obcych i nie tylko)
• Społeczny kontekst nauczania/uczenia się
• Przekonania, półprawdy, teorie subiektywne o nauczaniu/uczeniu się

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.