Strona główna / Uczelnia / Kadra / prof. Tomasz Hoffmann

prof. Tomasz Hoffmann

Email: t.hoffmann@vistula.edu.pl
Wydział: Humanistyczny
Kierunek kształcenia: Administracja

Absolwent Uniwersytetu im Adama Mickiewicza – Wydział Nauk Społecznych oraz Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Prawa i Administracji. Profesjonalny pełnomocnik z zakresu spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Ukończył Studia podyplomowe „Integracja europejska i prawo wspólnotowe” na UAM. Studiował na Akademii Ekonomicznej w Katowicach- Zarządzanie projektem europejskim.

Ukończył również studia z zakresu prawa podatkowego uzyskując na podstawie egzaminu państwowego tytuł doradcy podatkowego. W latach 2003-2004 przebywał w Brukseli. Pracując w DG XVI Polityka Ukończył studia Master of Business Administration zarządzanie. W 2006 roku na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza uzyskałem tytuł doktora nauk społecznych na podstawie dysertacji „Wykorzystanie funduszy pomocowych i przedakcesyjnych w Polsce”
Przygotowując dysertację Europeizacja wybranych polityk publicznych i prawa w Polsce na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskał tytuł dr habilitowanego.

Pracował w administracji samorządowej później w rządowej. Było członkiem zarządu i prezesem kancelarii prawnych a także firm doradczych. Od 2007 roku związany ze szkolnictwem wyższym do dziś. W kręgu zainteresowań naukowych są praktyczne problemy prawa, prawo administracyjne, własności intelektualnej, upadłościowe i restrukturyzacyjne. Zajmuje się również pozyskiwanie środków unijnych na różnego rodzaju przedsięwzięcia inwestycyjne i badawczo rozwojowe.

Jest autorem 8 monografii i około 160 artykułów naukowych z zakresu: politologii, prawa, bezpieczeństwa oraz administracji.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

– prawo administracyjne;
– prawo własności intelektualnej;
– prawo autorskie;
– problemy ze stosowaniem prawa.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.